25 aastat lastehematoloogia ja –onkoloogia eriala Tallinna Lastehaiglas

29.11.2017

1. detsembril toimuval Tallinna Lastehaigla sügiskonverentsil tähistatakse onkohematoloogiaosakonna 25. sünnipäeva.

Tallinna Lastehaigla onkohematoloogiaosakonna juhataja dr Kadri Saks ütleb, et lasteonkoloogia ja –hematoloogia on väga kitsas ja harvikahaigustega tegelev eriala ja sellel erialal töötab inimesi väga vähe. Samas on nende haiguste ravi oluline, keeruline ning tähelepanu vääriv, mis on ka konverentsi ellu kutsumise põhjus. „Et meie eriala koosneb kahest poolest: onkoloogiast ja hematoloogiast, on sarnaselt üles ehitatud ka aastapäeva kava.“

Lisaks Eesti Tallinna Lastehaigla arstidele on lektoriteks Tartu Ülikooli õppejõud, samuti on kutsutud loenguid pidama professor Kim Vettenranta ja Kirsi Jahnukainen Helsingi Ülikooli Kliiniku laste- ja noortekliinikust.