Uudised

Tallinna Lastehaigla piirab haigete külastamist

29.01.2013

Seoses viirusnakkustesse haigestumise sagenemisega
palub Tallinna Lastehaigla haiglas olevaid lapsi mitte külastada.

Piirang kehtib 29. jaanuarist ning selle lõppemisest antakse teada.

"Meie eesmärk ei ole laste ja vanemate õiguste piiramine, vaid soov kaitsta patsiente lisanduda võivate haiguste eest," ütleb pediaatriakliiniku juhataja dr Katrin Luts.


 GRIPP, kuidas kaitsta ennast ja teisi. Plakat

Ilon Wikland kinkis lastehaiglale neli pilti

18.01.2013



Eesti päritolu kunstnik Ilon Wikland, kes on joonistanud näo kõigile Astrid Lindgreni raamatutegelastele, kinkis 18. jaanuari hommikul Tallinna lastehaiglale neli oma pilti. 
Need on koopiad originaalidest ning reisinud näitustel üle terve maailma.

„See oli kirjastaja Tiina Tammeri idee, et paremini sälinud koopiatest mõned võiks annetada, ja lastele tõin kaasa ka paar oma viimast raamatut,“ ütles proua Wikland, kes andis hiljuti eesti keeles välja oma iseseisva jutu- ja pildiraamatu „Kullake“, mis põhineb tõestisündinud lool.
„Selles, et minust kunstnik sai, on samuti oma osa lastehaiglal,“ meenutas armastatud illustraator oma sattumist lastehaiglasse Rootsis aastal 1944, „mul oli igav ja kurb. Siis tõi tädi Valli mulle pliiatsit ja paberit, ja ma joonistasin – tegelikult olen joonistanud niikaua, kui ennast mäletan.“
Oma lemmiktegelaseks peab Ilon Wikland „väikest vaprat poissi "Vendadest Lõvisüdametest", kes peab vastu võtma raskeid otsuseid, aga ei kurda“ ja praegu hindab Wikland üle kõige rahu ja aega, mis tal  piltide joonistamiseks on jäänud.
83-aastane vanaproua tuli lastehaiglasse koos toetusfondi patrooni, pr Evelin Ilvesega ja talle tehti majas väike ekskursioon.
 

Patsiendi võit: lastehaigla kirurgiakliinik teeb koostööd Helsingi Ülikooli lastekliiniku kirurgidega

10.01.2013

Tallinna Lastehaigla kirurgiakliinik on teinud aastatepikkust koostööd Soome lastekirurgia-korüfeedega: Helsingi Ülikooli lastekliiniku lastekirurgide Risto Rintala ja dotsent Seppo Taskineniga.

"Soome kirurgid külastavad meid aastas vähemalt kolmel korral, võttes ette umbes kuus haruldasemat patsienti korraga ehk umbes 18 patsienti aastas," ütleb Tallinna Lastehaigla kirurgiakliiniku juhataja Orm Porosaar. "Küsimus ei ole niivõrd selles, et Eesti lastekirurgidel nende operatsioonide tegemine üle jõu käiks - mitmeid haruldasi operatsioone oleme teinud edukalt ka iseseisvalt. Meie soov on pigem hoida alal koostööd meist suurema keskusega ning kogemusega, mis neil on. Kui Eesti mõõtudega riigis esineb mingit haigust üks kolme kuni viie aasta kohta, siis ei saa meil ka terve elu jooksul tekkida piisavalt kogemust, et selliseid operatsioone iseenesestmõistetavusena võtta," ütleb Porosaar.
"Kuni meil on võimalus kutsuda Soome kolleege haruldasemate haigusjuhtude puhul appi, siis me seda ka kasutame. Lõppkokkuvõttes võidab sellest patsient."