Uudised

Karin Orgulas pälvis "Lastega ja lastele" elutööpreemia

01.06.2017

Vabariigi presidendi kantselei ja õiguskantsleri kantseleiväljaantud elutööpreemia pälvinud Tallinna Lastehaigla onkohematoloogia osakonna arsti Karin Orgulast iseloomustavad patsientide vanemad kui hoolivat arsti ja inimest.

"Doktor Orgulas on siiras ja seda on näha, et ta tõesti hoolib neist lastest," rääkis Karin Orgulase tunnustusauhinna "Lastega ja lastele" laureaadiks esitanud väikese patsiendi ema Marianne Meditsiiniuudistele.

Ta lisas, et on arstide jaoks väga raske lapsevanem, sest kipub palju kontrollima ja küsima. "Küsin ja pärin kõike, iga vereraku ülesannet ja rohu mõju. Orgulas võttis alati selle aja ning seletas, tihti tuli ta peale tööaega ja istus meie juures, et ma saaksin kõigile oma küsimustele vastuse," selgitas Marianne. 

See on tema sõnul ka üks põhjus, miks Karin Orgulast kiidavad ka teised osakonnas viibivatelaste vanemad - just seetõttu, et tal on vanemate jaoks aega.

Pool sajandit arstina

Pea poole sajandi pikkuse tööstaažiga Tallinna Lastehaigla arst Karin Orgulas  on hematoloogia-onkoloogia teenistuse rajaja Tallinnas, haigla onkoloogiaosakonna rajaja ning juhatajal aastatel 1992–2006.

Lastehaiglasse tööle tuli dr Orgulas omaaegse haiglajuhi dr Merike Martinsoni ning pediaater Kaja Leito kutsel Nõmme lastehaiglast novembris 1992. 

Tema initsiatiivil loodi kontaktid Helsingi Ülikooli Kliinikuga ning Põhjamaade lasteonkohematoloogiühinguga (NOPHO). 

Orgulas on pälvinud ka Tallinna Lastehaigla elutööpreemia (2012) ja Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi (2010) vabariigi presidendilt.

Hooliv ja aus arst

2014. aastal iseloomustas Tallinna lastehaigla onkohematoloogiaosakonna juhataja Kadri Saks Karin Orgulast järgnevalt: 

„Doktor Orgulas on inimene, kes mu enda juurde tööle võttis ja välja õpetas. Olen kasvanud tema nõuannete ja tohutu kogemustepagasi najal,“ ütles Saks. „Inimesena on Karin Orgulas soe, elurõõmus, riskialdis, temperamentne ja julge. Valmis uuteks asjadeks – nii, nagu see kõige edasi viimiseks olema peabki. Tal on alati oma arvamus, ta on aus, ta ei karda keerukaid raviotsuseid ega vastutust. Kui temalt nõu küsida, siis on ta hea kaasamõtleja, kes ei ole kinni raamatutarkuses. On aldis otsima vastuseid, lähenema asjadele uudse nurga alt ja mõtlema välja ebastandardseid lahendusi,“ lisas Saks toona.

"Doktor Karin Orgulas alustas esimesena Eestis vähihaigete laste ravimist. Tema juhtimisel loodi Tallinna Lastehaiglasse hematoloogia-onkoloogia osakond. Ta hoolib väga oma patsientidest ja nende vanematest ning mõistab haige lapse  ja tema vanema muret. Kuigi dr Orgulas võiks nautida väljateenitud pensionipõlve, aitab ta ka täna lastehaigla patsiente," seisab ka tunnustusauhinda väljaandva õiguskantsleri koduleheküljel.

Tunnustusauhinna „Lastega ja lastele“ laureaatidele välja antavad preemiad ei ole rahalised, vaid pigem sümboolsed – kunstnike pildid, tunnustustahvlid, raamatud jms.

Auhinda annavad iga-aastaselt välja algatusgrupp, kuhu kuuluvad MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, Vabariigi Presidendi Kantselei ja Õiguskantsleri Kantselei.

Kesklinna Lastepolikliinik Ravi tn 27 teatab krüoteraapia kabineti ja taastusraviosakonna suvepuhkusest

28.06.2017

Kesklinna Lastepolikliiniku krüoteraapia protseduurid ei toimu 17. juulist 15. augustini.

Kesklinna Lastepolikliiniku taastusraviosakond on puhkusel 10. juulist 11. augustini.

Vaata, mis toimus Ponseti laste minimaratonil

05.06.2017

 Vaata uudislõiku siit

Kes ja miks on Tallinna Lastehaigla kõige lapsesõbralikumad töötajad?

01.06.2017

Vahur ja Liina Kersna dr Tiiu Seina (paremalt), Olga Gerassimova ja Ülle Liesmendiga

Rahvusvahelise lastekaitsepäeva hommikusel aktusel tehti teatavaks Tallinna Lastehaigla kolm kõige lapsesõbralikumat töötajat, kes olid selgitatud välja lapsevanemate tagasiside ankeetide ning osakondade avalduste põhjal.

Laureaate iseloomustati aktusel järgmiselt:

Kesklinna Lastepolikliiniku surdologopeed Ülle Liesment on töötaja, kelle patsientideks on põhiliselt kurdid ja kuulmispuudega lapsed (sh liitpuudega), kes kasutavad kuulmisabivahendina sisekõrva implantaati või kõrvataguseid individuaalseid kuuldeaparaate. Osad lapsed on pärit viipekeelsest keskkonnast.
Ülle Liesment teeb oma tööd rõõmuga ja väga pühendunult. Oma patsientidesse suhtub hoolivalt ja südamlikult, oskab leida iga lapse jaoks õige nipi, kuidas teda julgustada, õpetada, vaatamata takistavale kuulmispuudele.
Pikkade tööaastate vältel ei ole raugenud entusiasm ega tahe abivalmilt nõustada ning toetada kurte ja vaegkuuljaid. Tööväliselt osaleb lapsevanemate toetusgruppides ja on tugiisikuks.
Päikeselise naeratusega näol ootab ta oma patsiente, kes ta juurde heameelega tulevad.
 
IX osakonna perenaine Olga Gerassimova on sõbralik, viisakas, rõõmsameelne, särasilmne ja kohusetundlik kolleeg, kes teeb head koostööd nii arstide, õdede kui ka hooldustöötajatega.
On abiks ootamatute ülesannete lahendamisel ja leiab kontakti lapsevanematega, kes saavad tema poole pöördudes alati abi.
Ta oskab leida lapsevanematele kõige sobivama mähkme suuruse või sipupükste värvi ning on vastsündinute ja imikute osakonna tõeline perenaine selle sõna igas tähenduses.
 
ÄRI osakonna pediaater dr Tiiu Sein (iseloomustus koosneb lapsevanemate ja laste tsitaatidest):
Lapsevanem 1: „Kui raviarst meie palatisse siseneb, tunnen kohe, et pinge kaob.“
Lapsevanem 2: „Dr Seina naeratus ja sõbralik olek ajab murepilved laiali“.
Lapsevanem 3: „Best of the best. Lapsed mängivad kodus arsti, sest tahavad saada samasuguseks arstiks kui dr Sein.“
Laps 1: „Kui mulle tehakse süsti ja samal ajal on palatis ka dr Sein, siis ma ei tunnegi valu!“
Laps 2: „Ta mängis minuga! Mina võitsin!“
Laps 3 mängis kodus dr Seina.

Aktusel astus kõnega üles ka Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Liina Kersna ning tema abikaasa, armastatud telesaatejuht Vahur Kersna.
Vahur Kersna andis lapsesõbralikele töötajatele isiklikult üle ka oma viseeritud ja pühendusega raamatu "Ei jäta elamata" ning tunnustas lastearste ja õdesid soojade sõnadega.