2019. aasta parimad arstid ja õed selgunud

24.12.2019

Katrin Luts (juhatuse esimees); Kristel Blumenfeldt (parim noorõde); Marika Zuihhina (parim õde); Tiit Kõuhkna, metseen; Kaire Heilman (parim arst), Merike Martinson (nõukogu esimees). Pildilt puudu parim noorarst Eva Roomets.

Tallinna Lastehaigla aasta arst on lasteendokrinoloog Kaire Heilman, noorarst lastesilmaarst Eva Roomets, parim õde Marika Zuihhina ja parim noorõde Kristel Blumenfeldt.

Käesoleva aasta laureaatidest rääkides toob lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts välja, et aasta arstiks valitud Kaire Heilmani puhul saab tema erialase professionaalsuse kõrval esile tõsta tähelepanuväärset kohusetunnet, meeskonnatööoskust ja kollegiaalsust.
Parim noorarst Eva Roomets on lastesilmaarstina olnud silmapaistev oma eriala arendamisel ja uute tehnoloogiate juurutamisel.
Parimat (intensiivravi)õde Marika Zuihhinat on üks välismaale ravile suunatud patsient palunud võõrsil oma tsentraalveenikateetrit siduma, nimetades teda „Euroopa parimaks õeks“.
Parimat noorõde, uneuuringutega tegelevat Kristel Blumenfeldti iseloomustab erakordne taibukus ja lahenduste leidmise oskus kõikvõimalikele jooksvatele probleemidele, olgu need siis tehnika, töökorralduse või inimestega seotud.

"Preemia puhul on tegemist suhteliselt ainulaadse, eraisikust ettevõtja Tiit Kõuhkna rahastatud preemiafondiga. Aasta parima arsti, noorarsti, õe ja noorõe preemiat antakse tänavu välja seitsmeteistkümnendat korda,“ ütleb dr Katrin Luts.
Ta selgitab, et ehkki haigla ise on algatanud mitmeid autasusid, nagu elutöö-, lapsesõbraliku töötaja, kolleegi-, tugiteenistuse töötaja preemia, on aastapreemial eriline koht. Tunnustust ei ole meditsiinis kunagi liiga palju.
Kandidaate aastapreemiale saavad esitada nii lastehaigla osakondade kui üksuste töötajad.
Eriliseks teeb sündmuse ka selle traditsiooniline raam: aasta parimate väljakuulutamine toimub jõuluhommikuaktusel ning laureaatide eest hoitakse nende tunnustamist saladuses viimase hetkeni.
Aktusel on kaetud jõululaud ning kuulatakse klassikalise muusika kontserti.