Uudised!

Laste-EMO avas uue jälgimispalati

03.10.2017

3. oktoobril avas endiste apteegiruumide pinnal uksed EMO 5-kohaline jälgimispalat. Aastaid oodatud ja planeeritud ruumide loomiseks võeti eeskuju Helsingi ja Riia haiglatelt ning naaber PERHilt.

Haigla juhatuse esimees dr Katrin Luts ütles avamisel, et jälgimipalati ehitamisega on tehtud sammuke edasi haigla töökorralduses ning et mõte sellisest palatist on õhus olnud aastaid. “Öeldakse ka, et kõik, mida raha eest saab, on odav. Raskem osa seisab veel ees – kuidas püstitatud eesmärgid: et haiged saaksid paremat arstiabi ja oleksid paremini jälgitud, kätte saada. Lahendatud on tänapäeval nii olulised olmeküsimused.”
Dr Luts tunnistab, et endistest apteegiruumidest, mis esialgu jätsid kõleda ja ahta mulje, on välja võetud parim ja tulemusega peaksime rahul olema. “Ma loodan, et see ongi koht, kus saavad kokku nii pediaatrid kui kirurgid, oodatud manööverpind, kus saame arstile haige üle anda, otsustamaks, mis temast edasi saab,” ütles dr Luts. “Jätkuvalt olen arvamusel, et oma sisu poolest erineb lastehaigla jälgimispalat oluliselt täiskasvanute omast. Meie patoloogia on täiesti teistsugune. Et sellist pinda vaja oli, on ilmselge, ja valvearstid seda loodetavasti ka tunnetasid.”
Dr Luts avaldas tunnustust osakonna juhataja Helke Nurmele ning õendusjuht Helina Juursalule, kes kogu planeerimis- ja ehitusaja vältel projektiga tihedalt hõivatud olid.
Helke Nurm nentis, et ega tööde haiglapoolsel koordineerijal, haldusjuht Peeter Inšakovil nendega kerge polnud, sest alati tuli leida tasakaal lennukate ideede ja võimaluste vahel.
Sisulise koostöö laabumiseks kutsus ta kolleege mõtteid avaldama: “Kõik on võimalik, tehke ettepanekuid!”
Vastuvõtuosakonna kauaaegne juhataja, augusti lõpust haiglatöölt lahkunud dr Krista Urbsoo oli uute ruumide väljanägemise ja läbimõeldusega rahul, öeldes, et on seda aastaid oodanud ning et dr Nurm ja Helina Juursalu on ülesandega suurepäraselt hakkama saanud.
“Mulle väga meeldib!” rõõmustas ta.
Kingituseks oli ta kaasa toonud suure kotitäie komme, patsientidele. “Need on selleks, et vähendada lastes trotsi, leevendada nende valu ja hirmu!”