Haigla töökorraldus novembris ja detsembris

24.11.2020

COVID-nakkuse suureneva ohu tingimustes sõltub edasine meist kõigist.

PLAANILINE TÖÖ

Enne plaanilist vastuvõtule või haiglasse tulekut palun vastake endamisi tervisedeklaratsiooni küsimustele, mille leiate SIIT. Kui mõnele küsimusele on vastus JAH, siis palun informeerige sellest enne haiglasse tulekut lapse raviarsti või tühistage vastuvõtu broneering tel 697 7200 või e-mailiga loobu@lastehaigla.ee

NB! Kui laps või tema saatja on määratud karantiini (kontakt infektsiooniga, välisreis vms), siis plaanilisele arsti vastuvõtule või haiglaravile tulemine ei ole lubatud ja palume vastuvõtuaeg tühistada.

• Kui laps tuleb haiglaravile, siis on on >10 aastasel lapsel ja saatjal nõutav eelnev
    COVID-testimine, mille korraldab Teid haiglasse suunav arst.

•  Lapse raviarst võib teatud juhtudel pidada vajalikuks eelnevat COVID-testi tegemist <10-aastastel patsientidel või ambulatoorsetel patsientidel, kellel planeeritakse teatud uuringuid, kus nakatamisoht on keskmisest suurem.

• Saabumisel täpsustatakse tervisedeklaratsiooni küsimused suuliselt klienditeenindaja/tervishoiutöötaja poolt.

• Vastuvõtul/uuringutel võib last saata vaid üks täiskasvanu, teisi lapsi ja pereliikmeid palume mitte kaasa võtta.

• Plaaniliselt ambulatoorsele vastuvõtule ning haiglasse tulevad patsiendid sisenevad polikliiniku uksest.

• Registratuuris palutakse Teil desinfitseerida käed ja ette panna mask.
    Kui laps tuleb haiglaravile, siis on
    >10 aastasel lapsel ja saatjal nõutav eelnev
    COVID-testimine, mille korraldab Teid haiglasse suunav arst.

• Haiglas olles palume püsida oma palatis ja mitte haiglas ringi liikuda.

ERAKORRALINE TÖÖ

Haigete erakorraline vastuvõtt toimub 24/7. Ägedate haigustunnustega patsientidel palume siseneda ainult erakorralise vastuvõtu (EMO) uksest, mis on avatud kõikidel päevadel ööpäev läbi.

Erakorraliselt haigla EMO-sse või traumapunkti pöördujatele: kui lapsel või saatjal on kontakte COVID-positiivsega või olete naasnud viimase 14 päeva jooksul välismaalt (karantiin), siis palun ärge sisenega vaid andke enda kohalolust teada uksekella helistades – Teile tullakse vastu ja täpsustatakse asjaolud ja Teie liikumine haigla ruumides.

Erakorralisel haigel ja saatjal palume samuti vastata endamisi deklaratsiooni küsimustele, mis on nähtavad EMO ja traumapunkti registratuuri seinal.
Erakorralilselt pöördujatel ja saatjal palume desinfitseerida käed ja panna ette mask.
Kõikidel lastel ja nende saatjatel, kes jäetakse haiglaravile, tehakse COVID-test.

KÜLASTAMINE

14. septembrist 2020 haigete külastamist ei toimu, erandjuhtudel on külastamine võimalik kokkuleppel lapse raviarstiga.

Pakke saab patsientidele tuua haigla infolauda kell 12.00–19.00.
Kõik haigla sissepääsud peale erakorralise vastuvõtu ukse suletakse kell 16 tööpäevadel ning nädalavahetusteks.
Piirangute eesmärk on kaitsta patsiente ja vähendada personali haigestumise võimalust.
Palume mõistvat suhtumist ning jälgida edasisi teadaandeid.

HAIGLARAVILT KOJU KIRJUTATUD LAPSELE

saate tulla järgi, sisenedes peauksest (soovitavalt 08:00–16:00).
Palun teavitage saabumisest infotöötajat ning jääge ootama, Teie laps tuuakse teie juurde.