IT-osakond

Lastehaigla meditsiinipersonal kasutab igapäevatöös haigla infosüsteemi LIISA (koostaja lastehaigla partner, tarkvarafirma Medisoft). See on liidestatud täies mahus Tervise Infosüsteemiga ja Eesti Haigekassa retseptikeskusega.

Tänu Eesti E-Tervise SA juhtnööridele ja soovitustele tarkvara arendamise osas oleme osalenud Euroopa Regionaalarengu fondi projektis „SA Tallinna Lastehaigla infosüsteemi liidestamine E-Tervise Infosüsteemidega ja Retseptikeskusega”.
Selle projekti tulemusel

  • oleme ühinenud TISiga (Tervise Infosüsteem). Peaaegu kõik meie arstide koostatud epikriisid (kokkuvõte haigusloost koos analüüside ja uuringute tulemustega) ja tervisekaardid liiguvad patsientide Terviseportaali, kust patsiendi vanemad saavad siseneda oma lapse digilukku ja tutvuda nende dokumentidega, mida lastehaigla arstid on koostanud (vt lähemalt siit). Perearstidelt saavad lihtsalt ja kiiresti kätte andmed lastehaiglas teostatud ravi kohta. Terviseportaali hetkel veel ei lähe hambaarstide, psühholoogide ja logopeedide epikriisid. Teistes raviasutustest E-Tervise infosüsteemi saadetud meditsiinidokument kergesti kättesaadav ka lastehaigla raviarstidele. Terviseportaali lähevad ka patsientide uuringute vastused, mis on teostatud perearstide tellimuste järgi;
  • koostavad lastehaigla arstid digiretsepte, mis liiguvad ka patsientide digilukku;
  • saavad lastehaigla arstid koostada ja  võtta vastu digitaalseid ja digilukku saadetud saatekirju;
  • saavad patsiendi perearstid  oma patsientidele broneerida vastuvõtu ajad lastehaigla eriarstidele.
  • sai valmis õenduslugu;
  • liiguvad nakkushaiguste teatised patsiendi digilukku ja varsti sealt edasi Terviseametisse;
  • liiguvad lastehaiglasväljastatud töövõimetuslehed otse Haigekassasse.

Igapäevaselt vastatakse Lastehaigla töötajate kõnedele ja lahendatakse jooksvaid IT-alaseid probleeme. Ühtlasi hallatakse internetiliikumist, servereid ning võrgu- ja meditsiiniseadmeid.

Tallinna Lastehaiglas on ca 400 arvutit ligi 700 kasutajaga.