Selgusid lastehaigla lastesõbrad!

28.05.2013

31. mai hommikul said lastehaigla töötajad teada, kes nende seast saavad  sellel aastal kanda haigla kõige lapsesõbralikuma töötaja tiitlit (pildil vasakult): Mare Kann, Kesklinna Lastepolikliiniku taastusraviosakonna sekretär, Jelena Yatshyshina, radioloogiaosakonna õde ja Piret Harmipaik, kirurgiaosakonna kasvataja.

Teist aastat said aukirja ja tordi nelja laste lemmikosakonna – vastuvõtu-, kõrva-nina-kurgu-, ägedate respiratoorsete infektsioonide ja pediaatriaosakonna – töötajad.

Nende inimeste ja üksuste nimed kõlasid kõige sagedamini lapsevanemate ja laste kirjutatud (tagasiside)kirjades ning küsitlusankeetides. Samuti said nominente nimetada haigla osakondade ja teenistuste juhid.
"Põhimõtteliselt on lastehaigla just selline töökoht, kus lapsesõbralikud peavad olema kõik inimesed. Rahvusvaheline lastekaitsepäev on sobilik, tõstmaks esile neid, kes on parimad kõigepealt meie patsientide arvates," ütles SA Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts.
Kolme laureaati ootab ka lastehaigla rahaline preemia. Millega nad siiski patsiente võlusid?
Mare Kann võitis patsientide südame päikeselisuse ja vastutulelikkusega, Jelena Yatshyshyna sellega, et suudab ka kõige vastupunnivama lapse koostööle meelitada ja röntgenpilt saab alati tehtud ning Piret Harmipaika ootavad lapsed tööle pikisilmi, sest tema teeb lahti mängutoa, lööb kaasa mängudes ja otsib palatis lamajatele põnevat lugemist.

Kui lapsesõbraliku töötaja preemia asutati 2004. aastal, siis tänavu välja antav autasu on järjekorras juba kümnes.