Uudised!

Kui joonistaks pildi ja saadaks Lidicesse joonistusvõistlusele?

05.07.2018

Riin Kobin

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond pani 4. juulil Tallinna Lastehaiglasse üles lastejoonistuste ekspositsiooni.
Töödega saab tutvuda haigla II korrusel, endokrinoloogiateenistuse vastuvõtukabinettide juures asuvas akendega koridorisopis.

Tšehhi suursaatkonna nõunik Riin Kobin selgitab, et tegemist on Lidice rahvusvahelise laste kunstikonkursiga, kuhu igal aastal saadavad joonistusi tuhanded lapsed kõikjalt maailmast. Seekord on vaatamiseks välja pandud paremik võistlustöödest aastast 2010, kui konkursi teemaks oli kodukoha elav loodus ja loomad.
Ehkki suur osa piltidest on mõistetavalt pärit korraldajariigist Tšehhimaalt (mida elavalt tõendab portree rohelise lodumütsiga röövel Rumcajsist metsade keskelt), saame näha Ungari, Afganistani, Iraani, Leedu, Läti, Moldaavia, Valgevene, Ukraina, Venemaa, India ja Lõuna-Korea noori autoreid.
„Igal aastal on osalejaid ja võitjaid ka Eestist, kuid need pildid jäid kahjuks stendile, mis näituseks eraldatud tillukesse ruumi ära ei mahtunud.
Meie soov on, et näitus rõõmustaks oma värvidega nii lastehaigla lapsi, personali kui ka külalisi,“ ütleb Riin Kobin. Samuti loodab ta, et nähtu innustab väikesi näitusekülastajaid pliiatseid ja värve haarama ning tulevastest joonistusvõistlusest osa võtma. Selleks on Tšehhi saatkond näitusealale joonistuspabereid ja värvipliiatseidki jätnud.
Lidice joonistusvõistlust korraldatakse 1967. aastast, mälestamaks Teises maailmasõjas Lidice küla hävitamise käigus hukkunud lapsi ning sõdades elu jätnud lapsi.
Tallinna Lastehaigla väljapanek on vaatamiseks avatud augusti alguseni, võimalusel septembrikuuni.