Kui laps tuleb plaanilisele operatsioonile

Haiglasse plaanilisele operatsioonile tulles

• võtke palun kaasa dokumendid (isikut tõendav dokument, saatekiri jt teile kaasa antud dokumendid), vahetusjalanõud, mugavad vabaajariided endale ja lapsele, isiklikud hügieenitarbed, lapse lemmiklelu ja/või raamat, igapäevaselt tarvitatavad ravimid.
  • ootame Teid registratuuri (sissepääs haigla läänepoolselt tiivalt Tervise tn 28, polikliiniku korpus) hommikul kell 7.30-8.00, kus Teid vormistatakse haiglasse.
  • NB! Palun printige välja ja täitke juba eelnevalt nõusolek narkoosi teostamiseks. Nõusolek on leitav SIIT

Tähtis teada: enne operatsiooni ei tohi süüa ning joomine on lubatud väga piiratud koguses

• Operatsioonile eelneva päeva õhtul võib laps süüa tavalist toitu, hommikul (vähemalt 6 tundi enne operatsiooni) on söömine rangelt keelatud.
  • Mitte hiljem kui kell 7.00 võib juua ainult läbipaistvaid jooke (tee, morss, vesi) piiratud koguses: maksimaalselt 10ml 1kg kehakaalu kohta.
    Ehk kui Teie laps kaalub 12 kg, võib ta juua (12 x 10ml) 120ml vett.
  • Kui laps tarvitab ravimeid, tuleb need varahommikul kodus ära võtta väheses koguses vett peale juues

Operatsioonijärjekorda oodates

• palume järgida arstide ja õdede soovitusi, olla lapsele toeks ning leida meelepärast tegevust.
  • andke lapsele küllaldast informatsiooni selle kohta, mis teda ees ootab, kuid ärge hirmutage teda.
  • Operatsioonile suundub laps osakonnaõe saatel.
  • Üldnarkoosi viib läbi anestesioloog.
  • Arvestades Tallinna Lastehaigla operatsiooniploki praeguseid kitsaid tingimusi ei ole  vanematel kahjuks võimalik operatsioonituppa kaasa minna.

Millal/kui operatsioon ära jääb

• Operatsiooni ei toimu, kui laps on haige (kui tal on haiguse äge faas, palavik, köha, nohu, teatud juhtudel ka nahalööve või kõhulahtisus).
  • Palume haiglaga ühendust võtta, kui laps on haige või kui Te ei saa operatsioonile tulla mingil muul põhjusel.
  • Iga kirurgilise osakonna (kõrva-nina-kurguosakond, traumatoloogia-ortopeediaosakond ja kirurgiaosakond) operatsioonist loobumise teatamise numbrid on erinevad (vaata kõrvalolevat kontaktide veergu) ja loobu at lastehaigla dot ee

Pärast operatsiooni

• Operatsioonijärgselt palume hoolikalt järgida arsti ravi- ja hooldamissoovitusi.
  • Haiglast soovitame minna koju autoga.
  • Vältige samal päeval liigset füüsilist koormust ja lapse üksi koju jätmist.
  • Veenikanüüli kohal võib olla hematoom, mis kaob mõne nädalaga.