Laste Vaimse Tervise Keskus saab 3-aastaseks

15.08.2018

"Sel aastal täitub meie tegevusest 3 aastat. See on olnud tegus ja lootusrikas ajajärk, mida soovime tähistada rõõmsa sünnipäevahommikuga lastehaigla laste ja nende vanematega, koos meie sõprade ja mõttekaaslastega," kirjutas Laste Vaimse Tervise Keskus oma sünnipäevapeo kutsele.

"Olete palutud seda koos meiega tähistama 27. augustil 2018. Kuulame muusikat, ettekannet väikelapse arengust ja sööme torti. Koguneme kell 11 Laste Vaimse Tervise Keskuse sissekäigu juurde viiva katuseallee (Tervise 28, Tallinna Lastehaigla kõrval) väravas."

NB! Hea tahte korras esinevad keskuse 3. sünnipäeva peol ka Tallinna Tuletõrjeühingu Puhkpilliorkester ja Aavo Otsa muusikastuudio lapsed.

Kõne peavad tervise- ja tööminister Riina Sikkut, Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson, abilinnapea Tõnis Mölder, juhatuse esimees Katrin Luts ning keskuse juhataja Anne Kleinberg.

Laste Vaimse Tervise Keskuse ehk Tallinna Lastehaigla psühhiaatriateenistuse juhataja dr Anne Kleinberg kinnitab, et uuel majal ja meeskonnal on selja taga tegus ja lootusrikas algus.

„Meil on läinud hästi ja meil on olnud hea stardikapital, kuid valdkond vajab endiselt nii avalikkuse tähelepanu kui ametkondade praktilist abi, kuivõrd meie lastepsühholoogide ja
-psühhiaatrite sihtgrupiks on ühiskonna kõige haavatavamad. Kuni neljandik Eesti lastest ja noorukitest kannatab mingit laadi vaimse tervise probleemi käes.“

Fotomeenutusi Laste Vaimse Tervise Keskuse avamiselt 2015.