Soome käekirurg Pasi Paavilainen opereeris Tallinna Lastehaigla lapsi

18.10.2017

Septembri lõpul külastas Tallinna Lastehaiglat esimest korda Tampere Ülikooli Kliiniku kirurg dr Pasi Paavilainen, kes on spetsialiseerunud käekirurgiale ja tegeleb kõigi randmeliigese ja labakäe kaasasündinud deformatsioonide ning plexuse ehk närvipõimiku patoloogiatega.

Tallinna Lastehaigla ortopeed dr Jana Kritt ütleb, et seekord konsulteeriti kolme patsienti ning operatsioon teostati kahel patsiendil, kellest ühe puhul oli vaja opereerida koguni kaht kätt.
“Mõlemad opereeritud olid kaasasündinud patoloogiaga väikelapsed: üks neist aasta ja kümne kuu, teine kahe aasta ja ühe kuu vanune.
Operatsioonid olid mahukad ja väga keerulised ning operatsioonipäev kujunes pikaks, arvestades, et ühe käe korrigeerimiseks kulus vähemalt kolm tundi.
Loodan, et meie koostöö Soome kliinikuga jätkub ja saame haigeid konsulteerida ka edaspidi. Võimalik, et lähiajal  suundub üks meie neidudest operatsioonile Tamperesse.”
Dr Kritt ütleb, et selliseid operatsioone vajavate laste arv igas riigis on korrelatsioonis elanike arvuga.
Dr Paavilaineniga võeti ühendust Peterburi Turneri Instituudi ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla käekirurgi dr Kristo Kase soovitusel. Kask ja Paasilainen on korduvalt teinud erialast ühistööd nii Singapuris kui ka Tamperes.