30 aastat ajast ees. Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna eeskuju on jõudnud Kanada Televisiooni ja BBCsse

25.07.2017

Lastearst Adik Levinit, kes töötas aastatel 1979-2004 Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna juhatajana ning lubas esimesena maailmas emadel haiglaravi vajavate vastsündinute juurde jääda, ajab tuntus ja tunnustus taga veel pikki aastaid pärast haiglatöölt lahkumist.

6. aprillil 2017 ilmus Cambridge Ülikooli Kirjastuselt prof  Berverly Chalmersi raamat "Family-centred Perinatal Care"
Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnale ja dr Levini rollile selles on pühendatud üks raamatu peatükkidest.

Prof Chalmers on tutvustanud raamatut ka Kanada Televisioonis. Saade on leitav youtube kanalilt siit, lastehaiglat puudutav lõik on klipi 5. punkt.
Samuti kõlas uudis dr Adik Levini initsiatiivist ja Tallinna Lastehaigla süsteemist BBC2 ja BBC uudistekanali eetris 4. aprillill 2017.

Dr Levini põhisõnum
on publitseeritud tema doktoriväitekirjas (1991) ema ja lapse kontaktist, nende õigustest haiglas ja humaansest vastsündinute meditsiinist. On omamoodi fenomen, millist mõju see pealtnäha lihtne, kuid ometi visa vastupanu kohanud praktika on vastsündinute meditsiinile avaldanud ja ikka veel avaldamas.

Uuringud, mis olid koondatud dr Levini doktoritöösse 80ndatel, olid maailma ühed esimesed  põhjusel, et osakondi, kus ema ja enneaegne laps saaksid 24/7 haiglas koos olla, mujal lihtsalt polnud.

"Uuringuid, mida meie tegime kolmkümmend aastat tagasi, alustakse ja viiakse mujal maailmas läbi alles praegu," ütleb dr Levin, "olime arenenud riikidest ja oma ajast umbes 30 aastat ees."

2005. aastal pälvis dr Levin Eesti Punase Risti I klassi teenetemärgi.
2015. aastal tunnustas Õiguskantsleri Kantselei teda kui üht silmapaistvamat laste tervise, heaolu ja õiguste eest seisjat elutööpreemia ning tiitliga "Laste ja noorte lemmik".