Kasulikku

Haigla töökorraldusest COVID-19 tingimustes

07.06.2021

COVID-nakkuse väheneva ohu tingimustes peame olema jätkuvalt valvsad.
Enne plaanilist vastuvõtule või haiglasse tulekut palun vastake endamisi tervisedeklaratsiooni küsimustele, mille leiate SIIT.

Kui mõnele küsimusele on vastus JAH, siis palun informeerige sellest enne haiglasse tulekut lapse raviarsti või tühistage vastuvõtu broneering tel 697 7200 või e-mailiga loobu at lastehaigla dot ee
 

PLAANILINE TÖÖ

NB! Kui laps või tema saatja on määratud karantiini (kontakt infektsiooniga, välisreis vms), siis plaanilisele arsti vastuvõtule või haiglaravile tulemine ei ole lubatud ja palume vastuvõtuaeg tühistada.

  • Kui laps tuleb haiglaravile, siis on >10 aastasel lapsel ja saatjal nõutav eelnev
  • COVID-testimine, mille korraldab Teid haiglasse suunav arst.
  • Lapse raviarst võib teatud juhtudel pidada vajalikuks eelnevat COVID-testi tegemist ka <10-aastastel patsientidel või ambulatoorsetel patsientidel, kellel planeeritakse teatud uuringuid, kus nakatamisoht on keskmisest suurem.
  • Saabumisel täpsustatakse tervisedeklaratsiooni küsimused suuliselt klienditeenindaja/tervishoiutöötaja poolt.
  • Vastuvõtul/uuringutel võib last saata vaid üks täiskasvanu, teisi lapsi ja pereliikmeid palume mitte kaasa võtta.
  • Plaaniliselt ambulatoorsele vastuvõtule ning haiglasse tulevad patsiendid sisenevad haigla peauksest.
  • Registratuuris palutakse Teil desinfitseerida käed ja ette panna mask.
  • Haiglas olles palume püsida oma palatis ja mitte haiglas ringi liikuda.


ERAKORRALINE TÖÖ


Haigete erakorraline vastuvõtt toimub 24/7. Ägedate haigustunnustega patsientidel palume siseneda ainult erakorralise vastuvõtu (EMO) uksest, mis on avatud kõikidel päevadel ööpäev läbi.
Erakorraliselt haigla EMO-sse või traumapunkti pöördujatele: kui lapsel või saatjal on kontakte COVID-positiivsega või olete naasnud viimase 14 päeva jooksul välismaalt (karantiin), siis palun ärge sisenege, vaid andke enda kohalolust teada uksekella helistades – Teile tullakse vastu ja täpsustatakse asjaolud ja Teie liikumine haigla ruumides.

Erakorralisel haigel ja saatjal palume samuti vastata endamisi deklaratsiooni küsimustele, mis on nähtavad EMO ja traumapunkti registratuuri seinal.
Erakorraliselt pöördujatel ja saatjal palume desinfitseerida käed ja panna ette mask.
Kõikidel >10-aastastel lastel, kõikidel viirushaiguse sümptomitega lastel sõltumata vanusest ja saatjal, kes jäetakse haiglaravile, tehakse COVID-test.


KÜLASTAMINE

Külastamist ei toimu, erandjuhtudel on külastamine võimalik kokkuleppel lapse raviarstiga.
Pakke saab patsientidele tuua haigla infolauda kell 12.00–19.00.
Kõik haigla sissepääsud peale erakorralise vastuvõtu ja traumapunkti ukse suletakse kell 16 tööpäevadel ning nädalavahetusteks.
Piirangute eesmärk on võimalikult ohutu keskkonna tagamine haiglas.
Palume mõistvat suhtumist.


HAIGLARAVILT KOJU KIRJUTATUD LAPSELE

saate tulla järgi, sisenedes peauksest (soovitavalt 08:00–16:00).
Palun teavitage saabumisest infotöötajat ning jääge ootama, Teie laps tuuakse teie juurde.

 

Aitäh Sulle, lapsevanem, kes Sa COVID-kriisis oma last aitasid!

03.06.2021

Viimane aasta on pööranud elu lastevanemate jaoks pea peale. Kriisist tingituna on tulnud silmitsi seista väljakutsetega väga mitmel rindel. Lastevanematest on saanud täiskohaga õpetajad, treenerid, vaba aja planeerijad...

... nõustajad ja selle kõige juures on nad veel täitnud endi igapäeva töökohustusi.

Sotsiaalministeerium on algatanud toetuskampaania, millega kutsutakse avalikult tänama ja tunnustama erakordse aasta läbi teinud lapsevanemaid. Kas tunned mõnda lapsevanemat, kes vääriks sel aastal erilist tunnustust?
Kampaaniaveebis www.aitahsulle.ee saab sisestada lapsevanemate nimesid, kellele soovitakse tänu avaldada. Kõik tänuavaldused kuvatakse digitaalsetel reklaampindadel nii internetis kui linnaruumis.
Samal ajal juhime tähelepanu ka lapsevanemate oma vajaduste täitmisele ning abisaamise võimalustele. Mõistame, et see kõik on lastevanemaid suuresti kurnanud. Teadmatus, kaua kriisiolukord veel kestab, tekitab ärevust ja mõningal juhul ka depressiooni. See aga mõjutab otseselt nii laste kui ka lastevanemate heaolu ning toimetulekut koduses keskkonnas. Ükski lapsevanem ei peaks oma murega olema üksi. Julgustame siinkohal kõiki vanemaid küsima abi selleks mõeldud kanalites - www.lasteabi.ee ja www.tarkvanem.ee