Uudised

Kesklinna Lastepolikliinik tähistas 25. aastapäeva

28.02.2011

3. märtsil 2011 täitus 25 aastat Kesklinna Lastepolikliiniku, esimese spetsiaalselt laste kompleksseks raviks mõeldud ning lastele ehitatud polikliiniku-hoone avamisest Tallinnas.
Sünnipäeva tähistati oma töötajate ja lähimate koostööpartneritega. Kavas olid ettekanded.


Programm

Avasõnad. Esti Põldmaa, KLP ambulatoorse teenistuse juht
Uut allergoloogias. Triine Annus, allergoloog
Õunakesest viljakandva puuni. Mare Paal, endokrinoloog
Väikelaste silmauuringute võimalused. Maria Malva, silmaarst
Dermatiidid lastel. Maie Jürisson, nahaarst
Kinesioteiping, mis see on. Olga Vassiljeva, füsioterapeut
Autismi riskiga väikelapse avastamine. Kai Teeäär, kliiniline psühholoog

Lastehaigla on tervisesõbralik töökoht

21.02.2011

Tallinna Lastehaigla osales 2010.a üle-Eestilisel konkursil „Tervisesõbralik töökoht 2010“ ning oli esimese viieteistkümne seas.
Konkursi kuulutas välja Tervise Arengu Instituut (TAI) koostöös Tööinspektsiooni, ajakirjaga Tervis Pluss ning advokaadibürooga Sorainen.Konkursile "Terviseõbralik töökoht 2010" laekus 41 ankeeti, mille seast Tervise Arengu Instituudi spetsialistid valisid välja 15 edukaimat organisatsiooni:

 • TNT Worldwide Ekspress Eesti AS
 • Tallinna Haridusamet
 • AS Pärnu Vesi
 • AS Ida-Tallinna Keskhaigla
 • Põltsamaa Lasteaed Mari
 • SA Tallinna Lastehaigla
 • SA Tartu Ülikooli Kliinikum
 • AS Swedbank
 • Tartu Ülikool
 • Maksu- ja Tolliamet
 • OÜ Inspired Communications
 • OÜ Kaarli Hambapolikliinik
 • Coca Cola HBC Eesti AS
 • A-Selver AS
 • AS Balteco

Konkursi esimeses etapis täitsid osalejad ankeedi, seejärel toimus kümne juhusliku valiku teel saadud töötaja anketeerimine ning TAI projektijuhi tutvumisringkäik haiglas, kohtumine juhatuse esimehe, kvaliteedijuhi, töökeskkonna spetsialisti ja töökeskkonna nõukogu esimehega.

Haigla kvaliteedijuht Lagle Suurorg ütleb, et ringkäigul huvituti töötajate toitumisvõimalustest ja menüü vastavusest EV toitumissoovitustele. Viibiti riietusruumides, tunnustati juuksuri ja jalgratta hoiukohtade olemasolu, töötajate võimalust ujuda, osaleda matkadel jm tervistedendavatel ettevõtmistel.

Töötervishoiu teenistus viib EV Eesti seaduse kohaselt iga 2 aasta tagant läbi tervisekontrolle ning silmaarstikontrolli arvutikasutajatele.Toimub tervisekäitumise ja suitsetamise monitooring iga 2 aasta järel (dünaamika), asutuses töötab suitsetamisest loobumise nõustamise kabinet.

Haigla kuulub Tervist Edendavate Haiglate (TEH) Võrgustikku alates 2002.a Töötajate tervise edendamine on üks nende haiglate eesmärkidest, millele on seatud kindlad standardid. Töökeskkonnal on tervisele märkimisväärne mõju. Konkursi eesmärk on töötajate tervise tähtsustamine ning töötajate tervisesse panustavate organisatsioonide tunnustamine.

Tervisesõbralik on töökoht, kus arendatakse tervist toetavat keskkonda ning väärtustatakse tervislikku elustiili.

Lastehaigla sai kõnniroboti

21.02.2011

Tallinna Lastehaiglas avati pidulikult 4-12-aastaste laste taastusraviks mõeldud kõnnirobot Pediatric Lokomat. Aparaadi muretsemiseks loodud heategevusprojekt „Elisabet“ kogus annetustena kokku enam kui 350 000 eurot, mis teeb sellest suurima eraalgatusliku heategevusprojekti Eesti ajaloos.

“Elisabeti projekt näitab, et Eesti eraalgatus on teotahteline,” selgitas Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves. “Kui projekti alguses oli palju kahtlejaid, et kas nii suur eesmärk – koguda 5,5 miljonit krooni – on üldse saavutatav, siis täna võime öelda, et kahe aastaga on kõnnirobot füüsiliselt kohal ja raha koos.”

“Ma ei arva, et riik peakski kõige innovatiivsemate asjadega suutma kohe kaasa minna,” rääkis Evelin Ilves. “Ühiskond on seda tervem, mida tervemad on tema inimesed nii vaimselt kui füüsiliselt. Kõnniroboti saamine Eestisse näitab, et meie ühiskond on suuteline aitama neid, kes vajavad füüsiliseks tervenemiseks abi. Eraalgatus on ilus tunnustus oma kodanikelt oma riigile – me oleme sinust osa ja tahame aidata kaasa sinu arengule. Suur tänu kõigile annetajatele ja Šveitsi riigile, kes oma väga tugeva õla projekti õnnestumisele alla panid.”

Projekti suurim toetaja oli Šveitsi riik, kes läbi Eesti-Šveitsi koostööprogrammi annetas kõnniroboti jaoks 147 000 eurot. Ligi 90 000 eurot kogunes Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu annetajatelt ning 64 000 eurot andis Tallinna Lastehaigla Toetusfond – viimase hulka kuulub ka suurem osa miljonikroonisest Aadu Luukase missioonipreemiast, mille fond pälvis 2007. aastal. Telesaate „Tantsud tähtedega“ publik annetas kõnniroboti tarbeks 49 000 eurot.

Kõnnirobot Lokomat on mõeldud eelkõige laste närvisüsteemi defektide tõttu kahjustatud kõnnimustri arendamiseks või taastamiseks. „Õige kõnnimustri omandamine on kasvueas liikumispuudega lapsele hädavajalik,“ selgitas Tallinna Lastehaigla juht Mall-Anne Riikjärv. „Kõnnirobot on selleks täna teadaolevalt kõige efektiivsem viis, mida tuleks kasutada paralleelselt füsioterapeudi harjutustega. Sellel paiknev elektrooniline kõnniortoos on võimeline patsiendi jalgu trenažööril sadu kordi täpselt ühesuguse liigutusega treenima, vastates seejuures iga lapse individuaalsetele vajadustele.“

Laste kõnnirobot Pediatric Lokomat, mille maksumus on veidi üle 280 000 euro, hakkab Tallinna Lastehaiglas tööle juba jaanuarikuu lõpust. Sellest üle jäänud summa eest ostetakse kõnniortoos teismelistele ning kaetakse kõnniroboti kasutamiseks vajalikud spetsialistide koolitused.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu presidendi Ants Leemetsa sõnul on kõnniroboti abi vajavaid lapsi Eestis täna ligi 800. „Lastele mõeldud kõnniroboteid on meil täna ainult üks, mistõttu peab see suutma ära teenindada kõikide laste vajadused üle Eesti,“ märkis Leemets. „Just seetõttu otsustasime esialgsest aparatuurist üle jäänud raha kasutada sihtotstarbeliselt – plaanis on muretseda lisaortoos ka veidi suurematele lastele, mis läheb maksma umbes 60 000 eurot.“

Projekti idee sai alguse kahe Viljandimaal elava perekonna - perekond Lutsu ja Tuvi - algatusest aidata mõlemas peres sirguvaid liikumispuudega lapsi Elisabethi ja Oliveri.

„Kaks aastat tagasi, rääkides sõpradele-tuttavatele ideest koguda kõnniroboti ostuks neli miljonit krooni, tundus neile ja samuti meile selle saavutamine küll jäävat kaugesse tulevikku,“ märkis idee üks algatajaid, väikese Elisabeti tädi Kadri Mägi. „Kuid meie uskusime inimeste abivalmidusse ja hoolivusse. Lisaks Šveitsi riigi suuremeelsele annetusele tahame kogu hingest tänada kõiki neid häid inimesi ja firmasid, kes oma annetusega aitavad kaasa ilmselt sadade Eesti laste iseseisvatele sammudele