Uudised

1. juuni sündmused lastehaiglas

31.05.2012

Kell 9.00, 0-korruse saal: lapsesõbraliku töötaja preemia kätteandmise aktus.

Kell 12.00, haigla fuajee: vabakutselise kunstniku Natalia Vinogradova maalide heategevuslik näitusmüük „Looming on ravim“.Kell 15.00, väikese maja fuajee: Kristi Aulik annab üle Facebook´i ja blogi „Heategu kõige pisematele“ kommuuni kaudu laekunud isevalmistatud beebiriided, ca 650 tükki/paari.

Kell 17.30, haigla hoov: rahvatantsuansambli „Kuljus“ tantsuetendus – palun külastage võimalusel ise ja kutsuge vaatama lapsi!
 

Tubakatooted sisaldavad palju kahjulikke lisandeid

30.05.2012

Rahvusvahelise PITOC (Public Information Tobacco Control) teatab, et suitsetatavad, näritavad, nuusatavad või kaudselt sisse hingatavad tubakatooted võivad põhjustada raskeid eluohtlikke haigusi ning isegi enneaegset surma, sest sisaldavad tuhandeid lisaühendeid, millest sajad on mürgised. 

Kõik tubakasuitsus sisalduvad kemikaalid toimivad organismile korraga. Nende kasutamise eesmärk on anda sigarettidele kindel maitse, reguleerida põlemist, säilitada tubaka niiskust ja vältida kuivamist. Tänu sellele võivad sigaretid muutuda köitvamaks, võimaldades nt peita sissehingatava suitsu kibedat maitset ja kirbet lõhna; muuta sissehingatav suits mahedamaks, vähendades hingamisteede ärritust, millega sisuliselt surutakse alla organismi hoiatusreaktsioon, et suits on ohtlik; muuta tuha ja suitsu värvus valgeks; parandada sigarettide väljanägemist.

Mõne lisandi põlemisel moodustuvad derivaadid aitavad kaudselt võimendada nikotiini toimet ajule (nikotiin on peamine põhjus, miks inimestel tekib suitsetamissõltuvus. Sellele vaatamata lubatakse tubakatööstusel lisandeid kasutada).

Tervise Arengu Instituudi eksperdi Tiiu Härmi sõnul soodustavad sigaretitootjad lisandite kasutamisega sigarettide suitsetamist nende inimeste seas, keda puhta tubaka ebameeldivad omadused muidu pahest eemale peletaks. "Mida meeldivam on sigaret, seda lihtsam on suitsetajal oma harjumusest kinni hoida ning seda tõenäolisem on sõltuvuse teke".

Tubakatootjad turustavad ka "looduslikke" või "puhtaid" sigarette, mis väidetavalt kemikaale või lisandeid ei sisalda. Samal ajal tuleb ka selliste sigarettide tarbijatele meenutada, et ohutuid sigarette ei ole olemas, sest tekkiv suits sisaldab igal juhul tubakast endast pärinevaid kantserogeene ja muid mürgiseid ühendeid.

Tubakatoodetes kasutatavate lisaainete mõjudega saab tutvuda Tervise Arengu Instituudi kodulehel.

Tabija24

NB! Tallinna Lastehaiglas töötab üks vabariigis avatud suitsetamisest loobumise nõustamise kabinettidest.

Viissada väikest Peugeot´d

11.05.2012

Peugeot maaletooja KW Bruun Baltic andis Tallinna Lastehaiglale üle 500 Peugeot 208 täpse koopiana valminud mudelautot. Kingitud autod on mõeldud nii haiglaravil olevatele kui ka polikliinikut külastavatele lastele, ütles KW Bruun Baltic OÜ turundusjuht Kerli Maro.

“Arsti juures käimine ja protseduuride tegemine ei ole lapsele alati kõige meelepärasem, seepärast on tore, kui saame abistajate toel anda lastele väikese kingituse, mis rõõmustab loodetavasti kõiki lapsi, eriti aga väikeseid poisse,” kommenteeris lastehaigla juhatuse esimees Mall-Anne Riikjärv.

KW Bruun Baltic kogus oma Facebooki lehel ettepanekuid, keda rõõmustada Peugeot tehasest saabunud mänguautoga, mis reklaamisid aprillikuus Eesti turule jõudnud 208 mudelit Selveri kassapulkade sees edasi-tagasi sõites.

1810. aastal asutatud Peugeot toodab liikumisvahendeid alates jalgratastest kuni tarbesõidukiteni. Ettevõte on 10 000 esindusega 160. riigis üks maailma juhtivaid autotootjaid. 50-aastase kogemusega KW Bruun on Peugeot’ ametlik maaletooja Eestis, Lätis, Taanis, Rootsis ja Islandil ning müüb kokku ligemale 40 000 Peugeot’ sõidukit aastas.

Lapsesõbraliku töötaja 2012 valimine

09.05.2012

Nagu eelneval üheksal aastal, antakse ka tänavu välja lapsesõbraliku lastehaigla töötaja preemia. Seoses sellega palub lastehaigla kõigi patsientide ja nende vanemate/hooldajate jt abi.

Kes on Teie arvates lastehaigla kõige lapsesõbralikum töötaja? Selleks võib olla ükskõik milline töötaja (söögitädi, pesutädi, õde, arst jne). Selleks palume Teil täita ettepanekute vormi. Kindlasti märkige ka oma nimi.

Oma lemmikust palume teavitada hiljemalt 24. maiks 2012.

Traditsiooniliselt antakse lapsesõbraliku töötaja preemia üle 01. juunil, mil on rahvusvaheline lastekaitsepäev.

Täname koostöö eest!

Nukuteater tuli haiglasse

08.05.2012

9. mail tõi heategevusfond Minu Unistuste Päev koos heategevusorganisatsiooniga Aitan Lapsi Tallinna Lastehaiglasse Nukuteatri lavastuse "Karjapoiss on kuningas". 

See oli lugu karjapoistest, kes vestsid loomade valvamise ajal muinasjutte, laulsid ning tegid järele loodushääli. Nii olid nad oma maailma kuningad.

Teatriskäik oli tasuta ja etendusesaal lapsi täis. Saali tulijate ees laotati laiali punane vaip ja iga väike külaline sai pähe kuldse krooni.

Pärast etendust ootas mudilasi koosistumine magustoidulauas. Korvi suupäraste ökomaiustustega oli kaasa toonud pr Evelin Ilves, kes viibis etendusel ja lastepeol korraga nii Tallinna Lastehaigla Toetusfondi ja kui organisatsiooni Aitan Lapsi patroonina.

Eriti suurt heameelt tundis presidendiproua külaskäigust väike ortopeediaosakonna patsient, kipsis jalaga Viktoria, kellel oli sünnipäev. Veel eelmisel õhtul oli ta  nutnud ja kurtnud kasvatajatele, et tema sünnipäevast ei hooli küll keegi ja kingitust talle arvatavasti ka ei tehta.

Aga päev läks imeliselt - hommik algas õnnesoovilaulu ja maiustustega osakonnas, jätkus teatrielamuse ja presidendi abikaasa isikliku õnnesooviga, ja siis veel maiustuste ja peotäie heeliumiga täidetud õhupallidega. Väikestel tüdrukutel ei ole rõõmustamiseks palju vaja!

Aitan Lapsi on heategevusorganisatsioon, mis viib teatriga kokku neid lapsi, kellel selleks muidu või parasjagu võimalust pole. 2012. aasta kevadel tuuakse teater Tallinna ja Tartu haiglate patsientideni.