Uudised

Nõmmikud käivad agaralt füsioterapeudi vastuvõtul

24.09.2012

Alates septembrikuust käivad alla-aastased Nõmme sissekirjutusega imikud ehk nõmmikud usinalt Tallinna Lastehaiglas füsioterapeudi tasuta vastuvõtul.
„Vastuvõtud on nii populaarsed, et järjekord ulatub oktoobri lõpuni,“ ütleb taastusraviosakonna õde Mary Tordt, selgitades, et praegu tegelevad Nõmme linnaosa imikutega kaks füsioterapeuti: Pille Karp ja Juta Lusti.

Tordti sõnul ei ole septembri lõpuni vastuvõtul käinud laste arengus õnneks suuri kõrvalekaldeid esinenud, küll aga on olnud tarvis vanemaid nõustada koduste võimlemisharjutuse osas.
Tallinna Lastehaigla ja Nõmme linnaosas allkirjastasid k.a juunis kokkuleppe, mille põhjal linnaosa maksab kuni 2013. aasta septembrini noorimate Nõmme elanike (sündinud 1. jaanuar–31.detsember 2012) profülaktilise konsultatsiooni eest lastehaigla füsioterapeutide juures.
 

 

Sööme ära!

21.09.2012

Tervise Arengu Instituut kutsub üles liituma kampaaniaga "Sööme ära" (liitu siin).
"Luba endale, et sööd vähemalt viis peotäit (portsjonit) puu- ja köögivilju iga päev," seisab avalduses.
 

Puu- ja köögiviljade korrapärane tarbimine tagab normaalse kehakaalu ning selle kaudu hoitakse ära enamik kroonilisi haigusi, nagu südame-veresoonkonna haigused, vähktõbi, kroonilised kopsu- ja seedetraktihaigused jne.

Anne Kleinberg esindab TÜ arstiteaduskonna nõukogus lastehaiglat

19.09.2012

Seoses Tartu Ülikooli ja Tallinna Lastehaigla vahelise koostööleppega ning arstiteaduse põhimääruse muutusega nimetas Tallinna Lastehaigla psühhiaatriateenistuse juhataja Anne Kleinbergi TÜ arstiteaduskona nõukogu liikmeks.
 


Arstiteaduskonna nõukogu uue semestri koosseisu kinnitas rektor septembri esimeses pooles.
2012. aasta alguses sõlmitud strateegilise koostöölepingu kohaselt kasutab Tartu Ülikool Tallinna Lastehaigla arste külalisõppejõududena, samuti osaletakse teineteise uurimisrühmades ja teadustöös. Süveneb koostöö TÜ arstiteaduskonna täienduskeskuse ja Tallinna Lastehaigla vahel arstide täienduskoolituste kavandamisel ja läbiviimisel.

 

Lõhnatubakas meelitab lapsed suitsetama

13.09.2012

Hollandi riikliku rahvatervise ja keskkonna instituudi (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) ja Saksamaa vähiuuringute keskuse (Deutsches Krebsforschungszentrumi (DKFZ) avalikustab 16 Euroopa riigi koostöös veebilehed, mis annavad üksikasjalise ülevaate neljateistkümne aine kohta, mida tubakaettevõtted sigarettidele lisavad, et need ostjatele "maitsvamaks" muuta.

Nende ainete hulgas on näiteks glütseriin, suhkrud, tselluloos, lagrits, kakao, mentool ja vanilliin.  
Kõige laialdasemalt kasutatakse lisaainena vanilliini, seda nii tubaka, sigaretipaberi kui ka filtrite maitsestamiseks. Teada on, et põlev vanilliin vabastab erinevaid kemikaale, sealhulgas Rahvusvahelise Vähiuuringute Agentuuri poolt vähkitekitavaks klassifitseeritud aineid. Samuti on vanilliin kahjulikkaudselt , sest peidab sigaretisuitsu terava maitse ning muudab sellega suitsetamise ahvatlevamaks, sh ka lastele. 
Suitsetamine on kopsuvähi, südame-veresoonkonnahaiguste ja hingamisteede haiguste tekke ja arengu peamine tegur. Igal aastal sureb Euroopas ligi 700 000 inimest suitsetamise mõju tagajärjel.

Pikemalt lugege siit.