Uudised

Psühhiaatriakliinik tänab Eesti heliloojaid ja teatreid toredate jõuluüllatuste eest!

16.12.2013

Juba teist aastat järjest on Katri Rebane algatanud toreda heategevuskampaania, mille käigus peetakse meeles ka jõuluajal psühhiaatriaosakonnas viibivaid lapsi.

Eelmisel aastal kinkisid lastekirjanikud raamatuid pühade ajal haiglas viibinud lastele. Sellel aastal üllatasid SA Tallinna Lastehaigla Psühhiaatriakliiniku väikelaste ja noorukite osakonnas viibivaid lapsi Eesti heliloominguga armastatud heliloojad ja teatrid.

Lapsed said endale heliplaadid ning šokolaaditahvli. Lisaks said psühhiaatriakliiniku osakonnad toreda valiku jutu- ja muusikaplaate, et laste haiglas olemise aega veidi kergemaks muuta.

Tahame südamest tänada psühhiaatriakliiniku poolt kõiki kinkijaid: Katri Rebast, Olav Ehalat, Toomas Rulli, Peeter Rebast, Kadri Hunti koos Eesti Raadio laululastega, Piip ja Tuut teatrit, Nukuteatrit, Eesti Ringhäälingut, Muusikaladu Elvist, Kerstin Hallikut ja magusate üllatuste eest Suhkrukunsti.

Täname ja soovime kõigile rahulikku jõuluaega!


 

Lastehaigla aasta parim arst, noorarst, õde ja noorõde said Tiit Kõuhkna preemia

18.12.2013



(pildil vasakult: Katrin Luts, Marleen Mägi, Ama Lehtmets, Helina Juursalu, Tiit Kõuhkna, Mari-Liis Kumm, Merike Martinson, Inna Kramer)

23. detsembril kuulutatati üheteistkümnendat aastat välja haigla parim arst, noorarst, õde ja noorõde, kes said Tiit Kõuhkna preemia.

Parima arsti preemia vääriliseks tunnistati dermatoloog Ama Lehtmets, parima noore arsti preemia sai pediaater-gastroenteroloog Mari-Liis Kumm, parima õe tiitli vastuvõtuosakonna õde Helina Juursalu ning noorõe tiitli Marleen Mägi vastsündinute ja imikute osakonnast.
Kandidaate said haigla osakondade ja üksuste juhid esitada 10. detsembrini, laureaadid sõelus välja preemiakomisjon.
Kaalukausil oli kandidaatide erialane tegevus, motivatsioon, teadustöö jm saavutused. Vähem oluline ei ole kollegiaalsus.
Eraettevõtja ning Tallinna Lastehaigla Toetusfondi ühe asutajaliikme Tiit Kõuhkna isiklik panus on hoidnud preemiafondi üleval 11 aastat, iga aastaga on ta auhinnasummasid suurendanud.Kui 1993. aastal oli parima arsti preemia suuruseks 10 000 krooni, siis sel ja eelmisel aastal on selleks juba 1800 eurot.
Parim noorarst ja õde saavad 1200 ja parim noorõde 800 eurot.
Nimetatud summa laekub parimate pangakontole. 21%lise tulumaksu maksab preemiate eest riigile Tallinna Lastehaigla Toetusfond.

 



 

Tallinna Lastehaigla Toetusfond andis haiglale üle uue reanimobiili

17.12.2013

16. detsembri pärastlõunal vuras Tallinna Lastehaigla erakorralise vastuvõtu ukse ette tulede vilkudes ja piduliku signaali saatel kollase kingipaelaga ehitud uus reanimobiil.



„Heategevus näitab ühiskonna küpsust ja üksteisest hoolivust,” märkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves. „Kui eelmisel aastal asusime uue reanimobiili jaoks raha koguma, tundus ülesanne suur ja väljakutset esitav. Kuid tänu paljudele annetajatele üle Eesti saame täna rõõmu tunda, et Tallinna Lastehaiglal on taaskord lihtsam ja parem oma väikeseid abivajajaid aidata. Kuna ka varasemad reanimobiilid on ostetud heade annetajate abiga, on oluline tõdemus ka see, et heategevusvajadus ei lõpe kunagi ära – piltlikult öeldes peame täna hakkama mõtlema juba järgmise reanimobiili peale. Erilist rõõmu valmistab asjaolu, et lisaks sellele, mida me kõik koos riigina teeme, tahavad väga paljud Eesti inimesed ja ettevõtted ühiskonda täiendavalt panustada, muuta seda paremaks. Uus reanimobiil on selle hea tahte väljendus.”


„Tallinna Lastehaigla kõik reanimobiilid on siiani muretsetud heategevuse toel,“ sõnas Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Uus reanimobiil on varustatud kõige kaasaegsema tehnikaga – arvestatud on nii 500grammiste vastsündinute kui ka 18aastaste patsientidega. Kiirabiauto välikujunduses on kasutatud urmeleid – Tallinna Lastehaigla häid haldjaid. Meie moto on, et igast heateost sünnib uus urmel ja uue reanimobiili tulekuga on urmeleid tulnud juurde päris mitu. Tahan tänada kõiki annetajaid, tänu kellele saavad väiksed patsiendid sõita turvaliselt Lastehaiglasse,“ lisas Inna Kramer.

„Reanimobiil on haigla töös erakordselt suure tähtsusega,“ lausus Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts. „Meil on aastas 250-300 väljasõitu, mis tähendab, et reanimobiil ja selle tehnika peavad võimaldama igas vanuses patsientidele maksimaalse abi. Kuna pooled väljasõidud on vastsündinute juurde, siis näiteks uues autos oleval jälgimismonitoril on spetsiaalselt vastsündinutele mõeldud tarkvara lisaks tavapärasele monitoorimisvõimalusele. Reanimobiili varustuses on samuti kaasaegsed perfuusorid ning defibrillaator. Tallinna Lastehaiglal on olemas kõik, et alustada juba pisikese patsiendi transpordil haiglasse kiire ja kvaliteetse intensiivraviga.“

Reanimobiili lõplikuks hinnaks kujunes 155 372 eurot, millest suure osa, 47 859 eurot, annetasid Kanal 2 populaarse telesaate „Tähed jääl“ vaatajad. AS Selveri heategevuskampaaniaga „Koos on kergem“ koguti 29 428 eurot.

20 aastat on reanimobiili sõite toetanud kütusega AS Neste Eesti.
 

"1000 nukku" – esimene heategevusaktsioon Laste Vaimse Tervise Keskuse heaks

13.12.2013

Reede, 13. detsembri keskpäeval, annetas projekti „1000 nukku“ eestvedaja Harry Gustavson lastehaigla psühhiaatriaosakonnale laste valmistatud nukke.

Samas said lastehaigla psühhiaatriosakonna lapsed teada, kuidas teha nukuteatrit.
Sellised nukuetendused on abiks töös probleemsete lastega, sest annavad riskikäitumisega lastele ja noorukitele pildi teistsusugsest maailmast ja näitavad, kuidas veeta huvitavalt aega.

Sündmus oli tähenduslik kui esimene heategevusaktsioon 2015. aastal valmiva Laste Vaimse Tervise Keskuse heaks.

Laste Vaimse Tervise Keskuse projekt on Norra toetuste kaudu rahastatud 4,17 mln euroga.
 

Lastehaigla pidas sügis(talve)konverentsi

06.12.2013

 6. detsembril oli Tallinna Lastehaigla sügiskonverents, teemaks farmakoteraapia pediaatrias, esinejateks nii Tallinna Lastehaigla kui Tartu Ülikooli Kliinikumi arstid.

Konverents toimus Kesklinna Lastepolikliiniku suures saalis.
TÜ arstiteaduskonna mikrobioloogia instituudi juhataja professor Irja Lutsar rääkis sellest, mida peaksid lastearstid teadma antibiootikumide farmakokineetikast/dünaamikast.
TLH reumatoloogi Karin Uibo ettekanne oli bioloogilistest ravimitest pediaatrias ning anestesioloog Mari-Liis Ilmoja keskendus valuravile pediaatrias.
Läbi epilepsiaravi prisma lähenes farmakoteraapia põhimõtetele TLH neuroloog Valentin Sander (kell 14.30-15.10).
Seda, kuidas hinnata abiainetega seotud riske vastsündinutel kasutatavates ravimites, lahkas TÜ anestesioloogia-intensiivravikliiniku vanemarst-õppejõud Tuuli Metsvaht.
Tartu Ülikooli Kliinikumi kllinilise proviisori Jana Lassi ettekande off-label ravimitest ja lastest pidi ette kandma taas Irja Lutsar, kuna autor ei pääsenud kojusaabuvale lennukile.