Uudised

Teele Viira, Põhja-Tallinn ja Minu Unistuste Päev lastehaiglas

30.04.2013

Kui alguses lubas ansambel Põhja-Tallinn vaid kolm laulu laulda, siis kohtumise jooksul lastehaigla lastega tuli neil üles astuda nii mitu korda, et arvepidamine sassi läks. Loomulikult tulid kordusesitamisele hitid, nagu "Meil on aega veel", "Lähen ja tulen" ja "Nii lihtsalt ei saa".

Ansambli naissolistiks oli üllatuslikult noor lauljatar Teele Viira, kellele üks haiglapoiss otsustas kinkida ilusa punase õuna. Pärast kontserti kirjutasid esinejad kümneid autogramme ning poseerisid fännidega fotokaamera ees.
Publikule tegi heameelt ka võimalus hip-hop-lauljatega rääkida ja mõnel lapsel oli õnne kuulsused isiklikult külla kutsuda. Nii käisid muusikud kirurgiaosakonnas vaatamas patsiente, kes ise kontserdile tulla ei saanud.
"See on meie esimene esinemiskord lastehaiglas. Tulime, et lastele head teha," ütles Põhja-Tallinna laulja Jaanus Saks. "Enam meeldiks meile, kui haiglas oleks võimalikult vähe lapsi!" lisas kitarrist Mark Eric Kammiste.
Nii nägi välja 30. aprillil toimunud SA Heategevusfondi Minu Unistuste Päeva korraldatud üllatuspidu Tallinna Lastehaiglas, mille teise korruse seintele oli kontserdi puhuks riputatud näitus aasta jooksul kogunenud klaasimaalitöödest (Minu Unistuste Päev organiseeris eelmisel aastal lastehaiglas kunstnik Marju Bormeistri juhtimisel iganädalasi kunstitunde).
 

 

 
 

Lions Klubi Tallinn Toompea annetus aitab väikesi haavaravipatsiente

17.04.2013

16. aprillil andsid Lions Club Tallinn Toompea esindajad haiglale üle uudset haavaravi võimaldava vaakumraviaparaadi, mille maksumusest poole kandis LC Tallinn Toompea.

Vt ka siit Postimehe pildigaleriid.

Lastehaigla traumatoloog-ortopeed Jüri Stukolkin täpsustab, et kuigi seda kasutatakse suhteliselt piiratud näidustustel, nt põletushaavade, infitseeritud ehk bakteriaalselt saastunud haavade ja lömastushaavade puhul, on aparaadist abi ja see sobib kasutamiseks terves kirurgiakliinikus.

LC Tallinn Toompea I asepresident Tarmo Osman kinnitab, et klubiga on lastehaigla põletushaavadega patsiente toetatud ka varem. Mullu muretseti traumaosakonnale spetsiaalsed operatsiooninoad. "Investeering vaakumravimasinasse sai tehtud seoses haigla poolt tõstatatud vajadusega – teada oli, et see lühendab patsientide raviaega ja aitab oluliselt põletushaavadega laste vaevasid leevendada."

„Lastehaiglal on hea meel, et Toompea lionite toetus on jätkuvalt suunatud põletushaavadega laste abistamisse,“ ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts. „Taas on tehtud samm, mis aitab kindlat patsientide gruppi.“

Koos Lioni klubiga külastas traumaosakonda ka koeratüdruk Lotte, kes jagas lastele õhupalle, joonistusvahendeid ja mänguasju.
 

Laste-EMO külastatavus kasvab pidevalt ja kiiresti

11.04.2013


Tallinna Lastehaigla vastuvõtuosakonna (laste-EMO) juhataja dr Krista Urbsoo sõnul on valvetoa pediaatrite külastatavus viimase kümne aasta jooksul kasvanud 168% (8600-lt patsiendilt 23 045-ni aastas). Eriti on kasv tuntav viimaste aastate jooksul.


„Alustagem kas või viimastest andmetest: võrreldes sama ajaga möödunud aastal tõusis valvetuppa pöördumiste arv tänavu jaanuaris 17%, veebruaris 13% ning märtsis oli see sama suur kui möödunud aastal,“ toob dr Urbsoo näiteks, „iga aastaga kasvab meie töömaht ning pidurdumistendentsi ei paista. 87% haigetest pöördub osakonda ise. Haiglaravi vajab 20–22% kõigist pöördunutest.“
Dr Urbsoo sõnul tähendab see, et enamus erakorralisest valvetööst on ambulatoorne, ent arvud tekitavad nõutust ning õnnetud ning rahulolematud on kõik osapooled: patsiendid, perearstid ja EMO-osakonna töötajad. „Täna ma probleemile lahendust ei näe, küsimus tuleks esitada sotsiaalministrile. Kindlasti keeldun ma aga süüdistamast sasipuntras olevaid osapooli,“ ütleb Krista Urbsoo. „Mind on alati imestama pannud, kuidas emad on nõus erakorralise meditsiini osakonnas ootame tunde arsti vastuvõttu. Järelikult on vanematel hirm ja neil pole mujale minna.“
Põhiliseks pöördumise põhjuseks on lapse äge haigestumine – palavik, köha, nohu, valu ning sellega kaasnev lapse väsimus, loidus ja rahutus.
 

Komeedi lasteaed kinkis haiglas olevatele lastele sokkidest tehtud kaisuloomad

03.04.2013

4. aprillil käisid lastehaiglas tähtsad külalised.

Komeedi lasteaia mudilasesindus koos lasteaia juhataja Helin Värtina ja õpetaja Ülle Tõnumaaga andsid haiglale üle 91 sokkidest tehtud kaisulooma ja -nukku. Kingikotis oli nt sajajalgne, krokodill, lumememmenäoline kass, jänes, sinine elevants, muumitroll, printsess...


 

Kõigi nende tegelaste tegu ja nägu oli nii vahva ja fantaasiarikas, et haigla õendusjuht Tiia Muts kartis, et kauaks neid ei jätku. Lastel on kombeks armsaks saanud mänguasi koju kaasa küsida, ja seda lubatakse lahkesti. 

Uue maailma kandis elavad mudilased on koos õpetajate ja vanematega sokiloomi meisterdanud 21. jaanuarist, materjaliks niit, nõel, nööbid, kangas ning AS Suvast saadud praaksokid.  

Toreda idee peale, mis aitaks lastel õppida tegema head, rakendada nende loovust ning hoida ja väärtustada käsitöö traditsioone, tuli Komeedi lasteaia Päikesekiirte rühma õpetaja Ülle.