Uudised

Igaühel on koht päikese all. Graham Webbi raamatuesitlus Viru Keskuse Rahva Raamatus. Põhjamaade sümfooniaorkestri kontsert Anu Tali juhatusel Estonias

01.12.2014


 Anu Tali, foto: Internet

5. detsembril kell 17 esitles Inglismaal ja Ameerikas tuntud juuksurikoolituse edendaja ning Wella juuksehooldusvahendite looja, „ajalehepoisist miljonäriks“ saanud Graham Webb Viru Keskuse Rahva Raamatus oma elulooraamatut "Pudelist välja". Raamat mõjub innustavalt eriti neile lugejatele, kes mingil põhjusel endas kahtlevad või ei leia oma puudest tingitult jõudu eluga edasi minna.

Tallinna Lastehaigla kirug Ann Paal, kes on Eesti Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Seltsi juhatajana nädala sündmuste – detsember on alanud ülemaailmse Spina bifida ja Hydrocephaluse märkimise nädalaga – organiseerimise taga, rõhutab, Graham Webbi elulugu on suureks julgustuseks paljudele Eesti SpBH-lastele ja noortele täiskasvanutele, kelle probleemidega ta igapäevaselt kokku puutub.

"Igaühel on õigus oma kohale päikese all. Kui Eesti ühiskond on suuteline märkama ja julgustama enese kõrval eluaegse haigusega inimesi ning nende eneseleidmisele ning töö otsimisele kaasa aitama, oleme muutnud oma riiki ja maailma natuke paremaks. Nagu näiteks Kadri ja Anu Tali, kes teevad erivajadustega inimestete heaks koostööd projekti „Born different“ („Sündinud erilisena“) raames," ütleb dr Paal.

Samal päeval dirigeeris Anu Tali Põhjamaade Sümfooniaorkestit SpBHC-haigete hüvanguks Estonia kontserdisaalis (piletid palume osta müügivõrgu kaudu).

4. ja 5. detsembril toimus ka Nordic Hotell Forumis ka erialakonverents “2nd Baltic Conference on treatment and care of SpBH patients – practical approach”. Programmiga saab tutvuda aadressil
 http://www.eecentre.ee/conference/


 

Event Cateringi tegevjuht Kert Kivistik: "Laste jaoks ei miski liiga kallis!"

09.12.2014


Birgit Kiilaspää käes olevale loosirullile on kirjutatud nimi: "JARL"

9. detsembril andis Event Cateringi partner-tegevjuht Kert Kivistik (pildil keskel) Tallinna lastehaiglale üle 1000-eurose kinkekaardi, mida kasutatakse  tasumiseks vastrenoveeritud anestesioloogia-intensiivraviosakonna uute hingamisaparaatide eest. Toetussumma kogunes Event Cateringi uute tellijate kampaania ostudelt, millele firma ilusa ümmarguse numbri saamiseks omalt poolt juurde lisas.

Pildil hoiab kinkekaarti Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. Anestesioloogia-intensiivraviosakonna õendusjuht Birgit Kiilaspää käes on aga selle õnneliku inimese nimi, kes pääseb Event Cateringi partneri Carlson Traveli korraldatud kruiisireisile Kariibi mere saari, Itaaliat ja Hispaaniat ümbritsevates vetes käesoleva aasta suvel.

Fortuunaks olemise au loovutati Birgit Kiilaspääle selle eest, et just tema esindab toetatud osakonda – 1000 eurot on piisake summast, mis tuleb tasuda II põlvkonna NAVA funktsiooniga (aparaat registreerib lapse diafragmast tuleva hingamistahte ja asub hingamist toetama alles seejärel) hingamisaparaadi eest, millega säästetakse enneaegselt sündinud laste hapraid ebaküpseid kopse. Aparaadi hind on 40 000 eurot.

Tallinna lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts (pildil paremal) tõi kaasaegsete meditsiiniaparaatide hindu kommenteerides piltliku näite, et kui ühele pealtnäha tavalisele kuvarile lisada ette sõna “meditsiiniline”, siis küsitakse selle eest kahekordset hinda, ning kui “meditsiinilise” ette kirjutada veel omakorda “laste” või “enneaegsete”, mitmekordistub hind veelgi.

Äsja isaks saanud Kert Kivistik ütles, et on seoses lapse sünniga elus paljutki ümber hinnanud, ning kui aparaat on tõesti seda väärt, ei peaks laste jaoks midagi liiga kallis olema.
 

Tallinna Lastehaigla pidas koos Doktor Klounidega nende 8. sünnipäeva

11.12.2014

 

Tallinna Lastehaigla aasta parimad selgunud!

22.12.2014

Kaheteistkümnendat aastat järjest auatasustatakse Tallinna Lastehaigla jõuluhommikul 23. detsembril haigla 2014. aasta parimaid töötajaid:
parimaks arstiks tunnistati allergoloog Urve Putnik, parimaks noorarstiks anestesioloog Maarja Hallik, parimaks õeks anestesioloogia-intensiivravravi õendusjuht Birgit Kiilaspää ja parimaks noorõeks kirurgiaosakonna õde Jekaterina Grigorjeva.

 „Konkurss oli ka sellel aastal tihe, eriti õdede osas, valik tuli teha mitme võrdselt hea kandidaadi seast," ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts.

«On tähelepanuväärne, et eraisikust ettevõtja ning toetusfondi nõukogu liige Tiit Kõuhkna on tosin aastat isiklikest vahenditest auhinnafondi rahastanud," ütleb Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer, märkides, et seda saab seletada armastusemissiooniga heade lastearstide ja -õdede töö vääristamiseks. 

Metseen on preemiasummasid aasta-aastalt suurendanud, tänaseks on arstipreemia suurus 2300, noorarsti preemia 1600,  õe preemia 1600 nin noorõe preemia 1000 eurot. Kuivõrd auhinnaraha liigub toetusfondi arvete kaudu, lisab fond selle eest riigimaksud.

Omamoodi sümboolne on,  et aasta-aastalt on Tiit Kõukna hoolitsenud veel piduliku jõuluhommiku muusika eest: publik on saanud jälgida Mari-Liis Uibo, kelle õpinguid Saksamaal Tiit Kõuhkna on aastaid toetanud,  kujunemist viiuliõpilasest küpseks esinejaks.

Laureaatide iseloomustused kujul, nagu need esitati

Urve Putnik
Ta on oma eriala vaieldamatu tipparst ja üks parimaid kui mitte parim Eestis juba pikki aastaid. Ta teeb oma tööd elegantse ja mängleva kergusega ja jätab mõrumad mõtted või kõhklusehetked enese teada. Tõenäoliselt seetõttu oleme tema headusega nii harjunud, et peaaegu ei märkagi tema erilisust tunnustada- nii on ju kogu aeg olnud. Võib isegi öelda, et ta on tunnustatum ja tuntum väljaspool oma haiglat- nii erialaseltsis kui erialaga haakuvate erinevate täiskasvanute spetsialistide poolt on ta väga hinnatud. Üsna kindlasti ei ole tema osaluseta möödunud ükski eriala puudutava juhise koostamine ega ümarlaud ning tema hääl ja arvamus on seal alati olnud oluline. Ta on teinud kümneid väga häid ettekandeid erinevatele auditooriumitele- lisaks arstlikele üritustele on ta korduvalt esinenud ka laiale avalikkusele erinevate meediakanalite vahendusel.
Tal on väga noor hing ja otsiv vaim, ta süttib kergesti. Ta on alati avatud uuele, õppimistahtega ja valmis uusi meetodeid rakendama. Kusjuures ta ei oota iialgi käed rüpes, et midagi kandikul kätte toodaks, vaid püüab leida vahendid ja võimalused, et soovitu ellu viia. Ja selles on ta olnud tõesti edukas.
Ta on õppinud oma ala meistritelt ning osanud oma eelkäijaid au sees pidada. Samas muretseb ta tõeliselt oma eriala tuleviku ja järjepidevuse pärast ning pole kunagi olnud kade jagama oma teadmisi ja kogemusi järglastele. Juba praeguseks on ta kasvatanud järelkasvu nii omas majas kui ka teistele haiglatele. Väärib märkimist, et kõik need õpilased on tema fännid ja sõbrad siiani. Seda nii tema erakordse suhtlemisoskuse ja diplomaadivõimete tõttu kui ka imelise oskuse tõttu võtta inimesi nii nagu nad on ega mitte liialt süüvida nende vigadesse või maailma hädadesse.
Nii eelnev kui oskus aktsepteerida teisi ja nende arvamusi on tal aidanud olla hea ja hinnatud juht aastaid - küll osakonna-, küll teenistuse juhatajana. Ta on juhatanud mitu korda ELS Allergoloogiasektsiooni.
Ta on särav ja sädelev arst, kelle juurde patsiendid ja nende vanemad tahavad pääseda ja tema juures käimine on sündmus. Tema patsiendiks olemist mäletavad ja meenutavad patsiendid aastaid.
Kõige selle juures on tema elu hästi tasakaalus. Ta oskab leida aega oma pere, sõprade ja hobide jaoks.
Kui küsida, mida erilist on ta teinud just 2014 aastal, siis –arendanud väliskontakte, koostanud tegevusjuhise, teinud hästi oma tööd- nagu tavaliselt. Ta on olnud tema ise oma tuntud headuses.

Maarja Hallik
Rahulik, tasakaalukas, tark ja põhjalik kolleeg. Tuleb alati probleemseid patsiente konsulteerima, koostöövalmis ja toetav. Kolleegide poolt respekteeritud. Hea käelise osavusega. Patsientidega empaatiline ja õrn. Huvitub võrdselt nii teaduslikust kui praktilisest tööst. Lisaks tubli ema oma kahele lapsele.

Birgit Kiilaspää
Särasilmne, alati positiivselt meelestatud õde, kes on avatud uuetele teadmistele, mida saab rakendada igapäevatöös. Ta on hea õpetaja nii haiglasiseselt kui ka väljaspool meie haiglat, sest tema õpetuse stiil on selge, konkreetne ja paljude praktiliste näidetega.
Ta on õde, kes on saanud muuta osakonna selliseks, et seal on igal töötajal meeldiv ümbrus ning kaasaegsed ja käepärased töövahendid (oli üks osakonna renoveerimise koordineerijatest aastal 2014).
Öeldakse, et osakond oma õendusjuhi nägu – kindlasti kehtib see ka anestesioloogia ja intensiivravi osakonna kohta.

Jekaterina Grigorjeva
Jekaterina tuli kirurgiaosakonda tööle 2011. aasta veebruaris abilisena õpingute kõrval Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.
Kiire oskuste omandajana sai temast 01.10.2011 abiõde. Alates 01.02.2013 töötab osakonnas õena.
Tagasihoidlik, kohusetundlik, täidab oma tööülesandeid kiirelt ja märkamatult, ei virise kunagi, on motiveeritud end täiendama ja soovib saada mentoriks, et anda kogemusi edasi tulevastele õdedele.
Ta on usaldusväärne, mistõttu töötab ka osakonna keerulisemal töölõigul, intensiivravipalatis.

 

 

Jõuluaeg lastehaiglas: päkapikud käivad iga päev!

22.12.2014

Jõulueelsetel ja -aegsetel nädalal mõtlevad paljud sellele, kuidas haiglas olevate laste aega rõõmsamaks teha.

Mõned fotomeenutused Viking Line XPRSi,  MTÜ Naerata Ometi, Sakala Eragümnaasiumi, Horveit OÜ ja Tallinki Duty Free külaskäigust.

Oma jõuluheateo on haigetele lastele teinud/tegemas siiski veel palju firmasid, peresid, koolilapsi, lasteaedu ning eraisikuid. Suur tänu!  

Aitamissoovist sündinud jõuluheategu

19.12.2014

Selle aasta jõulud on taas Tallinna Lastehaigla sõltuvusosakonna ja väikelaste psühhiaatriaosakonna patsientidele erilised.
 „Juba teist aastat on meie vabatahtlik abiline, Katri Rebane, teinud oma suure südamega tuttavatele ning sõpradele üleskutse aidata just psühhiaatriakliiniku patsiente, et haiglasolek jõulude ajal toredam oleks,“ ütleb väikelaste psühhiaater Kerstin Kõiva, osutades kingikottidele ja –karpidele, mis peatselt lasteni jõuavad. Kui eelmisel aastal oli kingikottides eesti heliloojate muusikalooming koos kauni piparkoogiga, siis sel aastal panid vabatahtlikud rõhku just sellele, mis meeldib lastele üle kõige – mängimisele.

Tahame oma osakonnaga südamest tänada päkapikke ning soovida mängulusti ja –rõõmu nii suurtele kui väikestele.

 

Lions Club Tallinn Toompea koos partneritega aitab traumatoloogia-ortopeediaosakonna lapsi

12.12.2014

 

 15. detsembril andsid LC Tallinn Toompea esindajad haiglale üle kümme kvaliteetset Thomsoni telerit ja kolm kiikhobust, soetatud koostööpartnerite Euronics ja Vineerimaailm abiga. Rahalised vahendid selleks kogutakse iga-aastaselt heategevuslikult jõulupokkeriturniirilt. Rohkem pilte vaadake siit (autor Marlin Leenurm).


„Loomulikult rõõmustab meid, et Toompea lõvid on meid juba mitmendat korda meeles pidanud,“ ütleb Tallinna Lastehaigla traumatoloogiaosakonna juhataja Tiit Härma, rõhutades, et kui sellel aastal panustatakse peamiselt patsientide olmesse, siis eelmistel kordadel oli LC Tallinn Toompea toetus suunatud konkreetselt põletushaavadega patsientidele: muretseti spetsiaalsed operatsiooninoad ning uudset haavaravi võimaldav vaakumraviaparaat.

Selgitades, miks on teotahtelised lionid soovinud abistada just nimelt trauma- ja põletushaavadega lapsi, ütleb LC Tallinn Toompea president Andero Hännikainen, et valik langetati pärast pikki arutelusid. „Põletushaavade saamine on lapsele juba iseenesest väga valus ja piinarikas, kuid sellele järgneb  keerukas, pikaajaline ja kulukas ravi- ja taastumisprotsess, mida me soovime lastele võimalikult kergeks teha. Meil on väga hea meel, et arstid on jaganud oma põletusravikogemust ning soovitanud, milliste tegevustega patsiente parimal viisil toetada,“ ütleb ta.

Andero Hännikainen lisab, et reeglina lionid abivajajaid rahaliste vahenditega ei toeta, head tehakse pigem kas ise kuhugi käsi külge pannes või heategevussündmusi korraldades. Nii on ka praeguse suure kingituse soetamisel klubil abiks partnerid Euronics ja Vineerimaailm, kuid põhiline osa panusest tuleb siiski sel aastal juba viiendat korda toimuvast jõulueelsest heategevuslikust pokkeriturniirist, kus osaleb üle 70 mängija.

„Lastehaiglal on hea meel, et LC Tallinn Toompea toetus on jätkuvalt suunatud ühele meie osakonnale ja toetab kindlat patsientide gruppi,“ ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts.