Uudised!

Jüri ja Kerttu Mõis tegid lastehaiglale tänukingituse

13.01.201513. jaanuaril kinnitasid Jüri ja Kerttu Mõis oma nimega tänuplaadi hingamisaparaadi külge, mis asub Tallinna Lastehaigla anestesioloogia-intensiivraviosakonnas. Plaadike jääb meenutama annetust, mille eest muretseti üks kolmest teise põlvkonna NAVA funktsiooniga hingamisaparaadist sügavalt enneaegsetele vastsündinutele.

NAVA ventilatsioon tähendab, et aparaat registreerib lapse diafragmast tuleva hingamistahte ja asub hingamist toetama alles seejärel, säästes ja kaitstes sellega sügavalt enneaegsete vastsündinute hapraid ning ebaküpseid kopse.

Rääkides kingituse ajendist, jääb perekond Mõis napisõnaliseks, kinnitades, et läinud aastal oli neil haiglaga üks õnnelikult lõppenud isiklik kokkupuude.

Enam on Jüri Mõis nõus rääkima, kui kaua ta on haigla ning toetusfondiga kokku puutunud.

 "Tunneme Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhatajat Inna Kramerit ajast, kui minu abikaasa veel Coca Cola Balti Jookide AS-i turundusosakonnas töötas ning firma oli fondi suursponsor*. Tallinna Lastehaiglat olen aga toetanud juba sellest ajast, kui seda juhtis Merike Martinson. Ning et peres kasvavad poisid, on tee lastehaiglasse tuttav. Eriti palju kokkupuudet on meil lastehaiglaga olnud traumapunkti kaudu.

Iga ettevõte vaatab aeg-ajalt oma vahendid üle – osa rahast tuleb panna heategevusse. Kõige rohkem olen isiklikult ja endaga seotud ettevõtete kaudu suunanud raha spordi- ja meditsiiniettevõtmistesse, mis mõlemad on seotud minu enda lastega. Sponsorluses ei ole ju kaudne omakasu keelatud."

Mõisade annetatud 47 000 eurot läks haigla töötajate premeerimiseks, koolituseks, NAVA hingamisaparaadi ning traumatoloogiaosakonna ratastoolide ostuks.

Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts hindab annetuse juures nii moraalset kui ainelist poolt. „Enamikul ajast teeme oma tööd enda meelest hästi ja peame seda loomulikuks. Samas on vahel hea tunne saada positiivset tagasisidet. See paneb oma töö tulemusi kõrvaltvaataja pilguga hindama, mis aitab jälle raskematel hetkedel edasi minna.
Siinjuures ei pea ma silmas materiaalset, vaid ikka moraalset tuge, kuigi ka esimene on abiks,“ ütleb Katrin Luts.

* Kui Kerttu Mõis töötas Coca Cola Balti Jookide ASis, aitas ta organiseerida Lauluväljakul toimunud nonstop-kontserti "Hea päev" (2000), mille tulud läksid lastehaigla hemato-onkoloogiaosakonna renoveerimisse.

7-tunnise vabaõhukontserdi jooksul koguti ligi miljon krooni. Samal ajal toimus otseülekanne TV3-s koos Elioni ja EMT telefoniannetuskampaaniaga – kogutud summad kuvati jooksvalt teleekraanidele.

Tegemist oli oma aja suurima heategevus- ning esimese telefoniannetuskampaaniaga Eestis.