Uudised

Laste Vaimse Tervise keskus on avatud

28.08.2015

27. augustil avatud Laste Vaimse Tervise Keskuse lindi lõikasid läbi Astlanda Ehituse juht Kaupo Kolsar, Norra suursaadik Dagfin Sorli, peaminister Taavi Rõivas, psühhiaatriakliiniku juhataja Anne Kleinberg, abilinnapea Merike Martinson, tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev ning haigla juhatuse esimees dr Katrin Luts (kaadrist välja jäänud). Foto: Postimees.

Vt uudist ja pilte Postimehest,  Kanal 2 Reporterist ja TV3 Seitsmestest uudistest

Uus algus - Laste Vaimse Tervise Keskus

26.08.2015

27. augustil avatakse Tallinna Lastehaigla juures Laste Vaimse Tervise Keskuse hoone, kus hakatakse osutama ambulatoorseid ja statsionaarseid psühhiaatrilisi teenuseid lastele ja noorukitele.

„Nüüd, kus meil olemas töökeskkond ja inimesed, peab lahti minema töö, mille nimel hoone valmis on saanud“, ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts. „Kindlasti paraneb psühhiaatriliste ja psühholoogiliste probleemidega patsientide pääs abini. Psühhiaatrias ei ole sugugi vähem oluline ka keskkond, kus abi osutatakse – ja see on väga hea.“

Lastehaigla psühhiaatriakliiniku juhataja Anne Kleinberg ütleb, et töötajate jaoks on avamine uus algus. „Professionaalsed meeskonnad on valmis andma parimat abi kõigile meie poole pöörduvatele lastele ja peredele. Keskus võimaldab senisest enam arvestada erinevas vanuses ja muredega laste vajadustega.“

Avamisel võtavad sõna peaminister Taavi Rõivas, tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev, Norra suursaadik Dagfinn Sørli, abilinnapea Merike Martinson, haigla ja psühhiaatriakliiniku juhatajad ning ehitaja.
Maja õnnistab sisse EELK Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus. Muusikaline etteaste on Olav Ehalalt ja Nele-Liis Vaiksoolt.

13 aastaga raskelt kätte võideldud hoone ehitamine ise võttis aega täpselt aasta. Maja kerkis (vt maja kerkimist siit) Norra finantsmehhanismi rahvatervise programmi toel ning selle enam kui 6,6 miljoni eurosest kogueelarvest 3 542 179€ on Norra riigi toetus, 624 750€ Eesti riigi kaasfinantseering ning ülejäänu haigla omafinantseering.

Dr Katrin Luts on avaldanud ka lootust, et Eesti ravikindlustussüsteem mõistab keskuse vajalikkust ning on suuteline abi peredele rahaliselt kättesaadavaks tegema. Kuigi esimestest päevadest alustatakse tööd täiskoormusel, on haigekassa eelarves eraldatud selleks 0 lisaeurot.

 

Hoki Aitab! Tallinna lastehaiglas

21.08.2015

Eesti Jäähokiliit koostöös legendaarse Soome show-hokiteami Pietarinkatun Oilers´iga korraldas väikestele spordihuvilistele lastehaigla patsientidele kohtumise Robert Rooba, Mikael Granlundi, Leo Komarovi ja Siim Liivikuga!
Sündmus leidis aset laupäeval, 22. augustil kell 10 kirurugiaosakonna mängutoas ning oli osa samal päeval toimuvast heategevussündmusest Hoki Aitab!
 

Lapsed said hokimeestega mõtteid vahetada, nendega koos pildile jääda ja kingituseks klubisärgid. Seejärel suundusid mängijad onkoloogiaosakonda vaatama lapsi, kes madala immuunsuse tõttu oma palatist välja ei saanud tulla.

Külalistest lähemalt:

Robert Rooba on eesti jäähokimängija Soome meistriliiga klubist Espoo Blues. Rooba on mõned korrad mänginud ka Eesti jäähokikoondises.

Leonid "Leo" Komarov on Narvas sündinud Soome jäähokimängija. Tuli Soome koondises mängides 2011. aastal jäähoki maailmameistriks. Mänginud Toronto Maple Leafs'is ja aastatel 2013-2014 Moskva Dinamos.

Mikael Granlund on Soome jäähokimängija, kes 2009. aastast mängib Helsingi HIFKs keskründaja positsioonil. Ta on esindanud Soomet U18- ja U20-koondises. 2010. aastast kuulub ta ka Soome esindusmeeskonda. 2009 valiti ta Soome aasta noorsportlaseks.
2011. aasta jäähoki maailmameistrivõistluste poolfinaalis lõi ta Venemaa vastu värava, tõstes värava tagant tulles litri hokikepi laba peale ja selle värava ülemisse nurka visates.

Siim Liivik
on eesti päritolu Soome jäähokimängija, kes alustas profikarjääri HIFK ridades 2008. aastal.

LAUPÄEVAL KELL 15 ON TONDIRABA STAADIONIL KA HEATEGEVUSLIK HOKISHOW, mis toob Eesti publiku ette enneolematu staarideparaadi maailma hokiväljakutelt ning arvukalt üllatusesinejaid, keda enne hokijääl ei ole nähtud ega tea, kas pärastki enam nähakse!
75% piletitulust läheb Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule sihtotstarbega tugikeskuse teenuste rahastamiseks ning Tallinna Lastehaigla onkohematoloogiaosakonna jälgimismonitori ostmiseks.

Vt lähemalt Facebook´i kontot Hoki Aitab!

 

Laste Vaimse Tervise Keskus avab uksed 27. augustil

13.08.2015

„13 aastaga raskelt kätte võideldud hoone ehitamine ise võttis aega vaid aasta. Selle avamine on tõeline pidupäev, sest nüüd on meil nii koht kui ka inimesed, et võimaldada paremat abi psühholoogiliste ja psühhiaatriliste probleemidega peredele“, ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts. 

 Uue keskuse juht, Tallinna Lastehaigla psühhiaatriakliiniku juhataja Anne Kleinberg ütleb, et meeskonna jaoks on avamine positiivne uus algus.

„Meie professionaalsed meeskonnad on valmis andma oma parima abi kõikidele pöörduvatele lastele ja nende peredele. Uus keskus võimaldab senisest enam arvestada erinevas vanuses ja muredega laste vajadustega.“

Avamisel võtavad sõna tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev, Norra suursaadik Dagfinn Sørli, abilinnapea Merike Martinson, haigla ja psühhiaatriakliiniku juhatajad ning ehitaja. Maja õnnistab sisse EELK Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus ning muusikat teevad Olav Ehala ja Nele-Liis Vaiksoo.

Hoone kerkis Norra finantsmehhanismi rahvatervise programmi toel. Selle enam kui 6,6 miljoni eurosest kogueelarvest on 3 542 179€ Norra riigi toetus, 624 750€ Eesti riigi kaasfinantseering. Ülejäänu on haigla omafinantseering. 

Laste Vaimse Tervise Keskuses hakatakse osutama ambulatoorseid ja statsionaarseid psühhiaatrilisi teenuseid lastele ja noorukitele.