Uudised

President käis pühade ajal külas lastel, kes pidid haiguse tõttu veetma jõulud haiglas

30.12.2016


Presidendile olid tere ütlemas juhatuse esimees Katrin Luts ja nõukogu esimees Merike Martinson.

Vabariigi President Kersti Kaljulaid tegi 24. detsembril üllatusvisiidi Tallinna lastehaiglasse, et avaldada oma toetust haiglas ravil olnud patsientidele, nende vanematele ja tööl olnud personalile.

Riigipea astus läbi palatitest, uuris lastelt ja vanematelt nende käekäigu kohta, soovis head paranemist ning väljendas tunnustust tööl olevale personalile.
Ootamatu külalisega said kohtuda kirurgia-, onkohematoloogia-, pediaatria- ja intensiivraviosakonna osakonna lapsed ja töötajad.
Tallinna lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts ütleb, et tegemist on esimese korraga, kus Vabariigi President lastehaiglat külastas. Haigla jaoks oli see signaaliks märkamisest ja seda on hea teada.
Külaskäik oli osa presidendi päevaplaanist tunnustada ja toetada riigiasutusi ja inimesi, kelle töö ei küsi pühadest.

 

Lastehaiglas tunnustati parimaid arste ja õdesid

23.12.2016

Fotol (vasakult): Katrin Luts, haigla juhatuse esimees; Kaidi Lunge, parim arst; Tiit Kõuhkna, ettevõtja; Kerstin Kõiva, parim noorarst; Merike Martinson, haigla nõukogu esimees; Tiina Kurisoo, õendusjuht.

Tallinna Lastehaigla aasta arst 2016 on neuroloog Kaidi Lunge, aasta noorarst psühhiaater Kerstin Kõiva, aasta õde Tiina Kurisoo ja aasta noorõde Anu Lauren.

Tunnustus anti üle traditsioonilisel jõuluhommikul 23. detsembril. Autasustamisega kaasnev summa on arsti jaoks 2300, nooarstile ja õele 1600 ning noorele õele 1000 eurot.

Laureaatide valimisel oli määravaks tema silmapaistvus erialases tegevuses aasta(te) lõikes.

Preemia mõtte algataja on eraisikust ettevõtjaTiit Kõuhkna, kes on rahastanud lastehaigla parimaid juba alates 2003. aastast. Oma intensiivraviarstist õe Merike Martinsoni kaudu on Kõuhkna olnud lastehaigla tegemistega kaasas aga alates 1979. aastast, kui ta aitas sisustada haigla intensiivraviosakonda selle rajamisel.

Tervete laste ja Eesti tuleviku pärast muretsev kolme lapse ja kümne lapselapse vanaisa Tiit Kõuhknal on auhinnasaajatelt alati kombeks küsida, kas neil on ka lapsi, ja kui mitte, siis, et need tuleks kindlasti muretseda.

Kes on lastehaigla parimad?

Väljavõtted etteloetud iseloomustustest:

Parim arst Kaidi Lunge on sirgjooneline, täpne, suure töövõimega arst, pioneer intraoperatiivses monitooringus, milles ta on siiani Tallinnas ainus tegija.
Lisaks osaleb aju operatsioonide monitoorimisel PERHis.
Ta on meetodit pidevalt täiustanud, sh spinaalsete haigete operatsioonidel ITK-s.
Käesoleval aastal juurutas ta pikaajalise EEG videotelemeetria. Tehtud töö kvaliteeti on tunnustanud nii Saksa kui Soome kolleegid.
Ka on ta baklofeenpumbaga patsientide käsitluse meeskonna seni asendamatu liige.

Parim noorarst Kerstin Kõiva on kaasaegseimate lastepsühhiaatria põhimõtete ja meetodite juurutaja osakonna igapäevatöös. Nii on saanud rakendatud sellised edumeelsed meetodid, nagu rakenduslik analüüs (ABA - applied behavioural analysis), Theraplay ning raviplaanipõhine miljööteraapia, kuhu on edukalt ja tõenduspõhiselt lõimitud õdede ja noorsootöötajate iseseisev tööpanus.
Patsientide ja nende perede seas on dr Kõiva kõrgelt hinnatud turvatunde pärast, mille loob temast õhkuv empaatia ja professionaalsus. Tema erakordne võime luua terapeutiline kontakt ja suhe toob peredelt märksa enam positiivset tagasisidet, kui lastepsühhiaatria keerulises ja emotsionaalselt raskes valdkonnas tavapärane.
Psühhiaatri ja lastepsühhiaatri väljaõppe kõrval on dr Kõival ka lastepsühhoanalüütilise terapeudi väljaõpe. Seetõttu on ta ka alati kursis kaasaegseimate lastepsühhiaatria diagnostika- ja ravipõhimõtetega, rakendades neid nii arsti, kolleegi, osakonnajuhataja kui residentide juhendajana. Praegu on ta läbimas kohtupsühhiaatrilise eksperdi koolitust.
Juhina on dr Kõiva toetav ja kolleegina inspireeriv – see kombinatsion on pingelises töökeskkonnas teinud temast hinnatud ja armastatud kolleegi kogu kliinikus.

Parim õde Tiina Kurisoo on õendusjuht ägedate respiratoorsete infektsioonide osakonnas, kus on töötanud 32 aastat.
Ta on väga töökas, kutsetöös konkreetne ning aktiivne uuenduste sisseviimisel. Kaastöötajatega, patsientidega ning nende vanematega suhtlemisel sõbralik, kuid samas aus ja nõudlik enda ja alluvatega.

Parim noorõde, endokrinoloogiateenistuse jaoks asendamatu Anu Lauren, on äärmiselt kohusetundlik, sõbralik ja abivalmis. Hea läbisaamine patsientide ja kolleegidega on teinud temast suurepärase töötaja ja väga erilise inimese. Ta on oma tegudes aus ja rahulik, sihikindel ja järjepidev.
Anu on inimene, kes oskab olla iga minut täpselt seal, kus teda on parasjagu kõige rohkem vaja. Teda jagub kõigile ja kõikjale.

 

 

Doktor Klounide tegid sünnipäeva puhul lastehaiglasse suurvisiidi

06.12.2016

Doktor Klounid külastavad Tallinna Lastehaiglat igal neljapäeval, alates 2007. aasta juunist.
8. detsembril 2016, mis samuti on neljapäev, pidasid nad suurvisiidiga oma 10. juubelit.

Doktor Klounid arvestavad igat olukorda ja improviseerivad palatites kokku terveid etendusi. Mõni laps keeldub haiglastki lahkumast enne, kui on kohtunud tuttava doktor klouniga ning on osakondi, kus arstil tuleb uue protseduuri- ja visiidipäeva määramisel arvestada patsiendi tungiva nõudmisega see "klounipäevale" jätta.  

Eriliselt oodatud ja armastatud on valgekittel-punaninad olnud haigla V korrusel. „Meie osakond on Doktor Klounidest alati lummatud olnud ning peab nende tööd suurepäraseks,“ ütleb onkohematoloogiaosakonna juhataja dr Kadri Saks. „On imekspandav, kuidas nad oskavad ka tõsiste asjade juures näha rõõmsaid momente ning millise tundlikkusega suhtuvad patsientidesse. Doktor Klounid ei ole nad ainult laste, vaid ka lapsevanemate ja personali jaoks!“   

Esimese poole homsest päevast, kella 10st 12.30ni, käisid Doktor Klounidena töötavad vabatahtlikudosakondades ja rõõmustavad lapsi. Postimehes ilmunud kajastust sündmuselt loe siit

Kella 13ks kattis lastehaigla neile aga sünnipäevalaua Susummu kohvikus, kus kauaaegseid partnereid tervitas haigla õendusjuht dr Tiia Muts.

Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna külastuspiirang

02.12.2016

Seoses viirushaiguste sageduse tõusuga on Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakond külastajatele suletud alates 2. detsembrist 2016.
Haigetele mõeldud nimelised pakid palume tuua osakonna riidehoiutöötaja kätte.
Palume mõistvat suhtumist.

Infektsioonikontrolli komitee