Uudised

Lastehaigla ja Regionaalhaigla ühine kriisiõppus

31.03.2016

26. aprillil kell 13 algab Tallinna Lastehaigla ja Regionaalhaigla ühine kriisiõppus, mis puudutab eriti lastehaigla EMO (vastuvõtu) osakonda.

Sel päeval ja kellajal erakorraliste hädadega EMOsse pöördujaid hätta ei jäeta, kuid haigla paneb vanematele südamele, et õppuse tõttu võivad ooteajad pikeneda ning kergemate tervisehädade puhul võiks kaaluda teisi arstiabivariante.

Õppust korraldab ülemaailmse traumapäeva puhul Regionaalhaigla kiirabikeskus, et harjutada tegutsemist suurõnnetuste korral.
Kannatanuid kehastab umbes 20 grimmeeritud lapsharrastusnäitlejat.

Kesklinna Lastepolikliinik tähistas 30. sünnipäeva

02.03.2016

3. märtsil kolmkümmend aastat tagasi avati  esimene laste kompleksseks raviks mõeldud ning lastele ehitatud polikliinikuhoone Tallinnas.

Polikliiniku juhataja dr Esti Põldmaa ütleb, et Ida-Tallinna Keskhaigla väraval asuv maja on tuttav paljudele Tallinna ja Põhja-Eesti peredele, kes siit vajalikku abi ja nõu on saanud.

Maja on kujunenud populaarseks laste ja perede tervise keskuseks, kus tegutseb lastearste 10 erialal, pediaatriline ja diabeedilastele mõeldud päevastatsionaar ning 20 perearsti.
Siin saab teha kõik esmased uuringud, käia hambaarstil ja taastusraviprotseduuridel.

Iga päev külastab maja ligi 300 ning aastas 70 000 last.

Täna osaleb Kesklinna Lastepolikliinik ka riiklikus tervisekeskuste kujundamise protsessis. Investeeringuteks taotletakse raha Euroopa struktuurfondidest.

Oma 30. sünnipäeva tähistati piduliku aktusega. Polikliiniku ajaloost andis ülevaate Esti Põldmaa ja ettekande „Kommunikatsioon ja kehakeel“ pidas Ülli Kukumägi.