Uudised

Politsei- ja piirivalveamet õpetab lapsi turvaliselt käituma

09.05.20169. mail tutvustas politsei- ja piirivalveamet Tallinna Lastehaigla kirurgiaosakonna mängutoas lastele oma igapäevatööd: kuidas teha selgeks, kas tegemist on õige või võltsitud dokumendiga ning kuidas eristada väliselt sarnaseid inimesi. Selleks oli politseinikel kaasas näotuvastusmäng.

Päästeameti vabatahtlik Kaido kiitis teravataibulist tüdrukukest nimega Enelin, kes suutis õigesti ära vastata viimase kui ühe turvalisusega seotud nuputamisülesande, leides, et see laps võiks tulevikus teha karjääri kas politseiniku või päästjana.

Samuti teadis tüdruk hästi päästeameti hädaabinumbrit 112 (mida paraku ei teadnud üks ruumis viibinud täiskasvanu).

Teine poiss tundis jälle siirast rõõmu patrullpolitseiniku relvaarsenali uurimisest ning soovis jääda pildile pärisrelvaga (millelt turvalisuse huvides salv siiski eraldatud oli).

Väiksemad lapsed said värvida õpetlikke värvipilte. Jagati ohutusalaste sõnumitega meeneid ja kompvekke.

Kokku võis politsei- ja päästeameti ühisaktsioonist võtta osa 20 last.


Tallinna piiripunkti ennetustegevuse koordinaator Merike Võsang jäi päevaga rahule ning avaldas lootust, et koostöö Tallinna Lastehaigla ja PPA vahel jätkub septembris pärast suvevaheaega.
 

LC Tallinn Toompea sihib annetused lastehaigla traumatoloogiaosakonnale

03.05.2016

4. mail andis LC Tallinn Toompea lastehaiglale üle eriotstarbelise protseduurilaua ning 30 seintele paigaldatavat motoorikakomplekti/mängustendi.

Traumatoloogiaosakonna juhataja Tiit Härma ning vanemarst Andres Lukanenok on uue multifunktsionaalse teisaldatava protseduurilauaga väga rahul. „Eriti praktiliseks teeb selle kõrguste ja asendite muutmise viis. Piisab nupulevajutusest – enam ei pea nelikümmend korda pedaali tallama, et kõrgus õige saaks. Laud on ka piisavalt suur, et ära mahutada noorukeid, kes tänapäeval võivad olla 2meetrised. Ja hädavajalikud abitoed on olemas.”


Haigla juhatuse esimees dr Katrin Luts avaldas lootust, et andmisest on rõõmu ka andjatel enestel – heategevus on alati kahepoolne.


Sündmusest võtsid osa rahvusvahelise Lions klubide Eesti piirkonna kuberner Heikki Koort (mh tänas ta dr Härmat, kes tema pojale 30 aastat tagasi õnnestunud puusaoperatsiooni tegi) ning Lions klubi Tallinn Toompea liikmed, kes jagasid patsientidele õhupalle ning vestlesid nii laste kui lastearstidega majas.


Mängustendide tellimiseks tegi LC Tallinn Toompea koostööd AJ Tooted ASiga: stendid ilmestavad haigla koridoride ja palatite seinu ning mängimas on nendega tabatud mitte ainult lapsi, vaid ka lapsevanemaid.


Üleantavate toodete koguväärtus oli rohkem kui 5000 eurot, mis saadi LC Tallinn Toompea iga-aastaselt heategevuslikult pokkeriturniirilt, mis oli järjekorras juba kuues.  Tegemist on Eesti suurima heategevusliku turniiriga 70 mängija ja toetajaga ning mitmete sponsoritega.
Seekordne annetus on lastehaigla traumatoloogiaosakonnale neljas, varasemalt on LC Tallinn Toompea kogunud raha osakonna põletushaigetele nahakoorimisnoa ja vaakumraviaparaadi tarbeks. Lisaks on kingitud  LCD-telerid palatitesse.

Et klubi kavatseb heategevust jätkata, peeti plaani ka järgmise aasta heategevusostuks.