Uudised

25 aastat lastehematoloogia ja –onkoloogia eriala Tallinna Lastehaiglas

29.11.2017

1. detsembril toimuval Tallinna Lastehaigla sügiskonverentsil tähistatakse onkohematoloogiaosakonna 25. sünnipäeva.

Tallinna Lastehaigla onkohematoloogiaosakonna juhataja dr Kadri Saks ütleb, et lasteonkoloogia ja –hematoloogia on väga kitsas ja harvikahaigustega tegelev eriala ja sellel erialal töötab inimesi väga vähe. Samas on nende haiguste ravi oluline, keeruline ning tähelepanu vääriv, mis on ka konverentsi ellu kutsumise põhjus. „Et meie eriala koosneb kahest poolest: onkoloogiast ja hematoloogiast, on sarnaselt üles ehitatud ka aastapäeva kava.“

Lisaks Eesti Tallinna Lastehaigla arstidele on lektoriteks Tartu Ülikooli õppejõud, samuti on kutsutud loenguid pidama professor Kim Vettenranta ja Kirsi Jahnukainen Helsingi Ülikooli Kliiniku laste- ja noortekliinikust.


 

17. november on enneaegse sünni päev

16.11.2017

17. november on päev, mil Tallinna Lastehaigla peahoone ning vastsündinute ja imikute maja lillasse valgusesse mässitakse - nii tähistatakse kokkuleppeliselt enneaegse sünni päeva üle maailma.
Värviekspositsioon algab 16. novembri õhtul ning vältab 18. novembri hommikuni, väljendamaks solidaarsust lapsevanematele ja nende enneaegselt sündinud lastele ning samuti lastearstidele terves maailmas, kes liiga vara ning liiga väikesena sündinud ilmakodanike heaolu ja tervise eest hoolt kannavad (allolevad pildid on tehtud 2016. aastal).