Uudised!

Kuidas läks Ponseti laste maraton II

19.07.2018

 3. juunil kell 11, rahvusvahelisel komppöiapäeval, kutsus Tallinna Lastehaigla minimaratonile kõiki oma endisi ja praegusi Ponseti meetodiga ravitud patsiente. Oodatud olid ka laste õed ja vennad, emad ja isad, sõbrad ja trennikaaslased.

“Võistlus toimus lastehaigla hoovis neljas vanuserühmas (0–3, 4–6, 7–9, 10–15), korraldamisel oli abiks spordiklubi Up Sport. Kõik osavõtjad said kaela medali ning iga vanusegrupi kolm parimat eriauhinna – Apollo kinopileti. Samuti pakuti külalistele kehakinnitust ja meil oli väga palju häid abilisi,” ütles Tallinna Lastehaigla traumatoloog-ortopeed Jana Kritt.
Üheks rõõmuallikaks oli lastele Pardiralli Part, ja kõigile soovijatele maalis näomaalingukunstnik Kologriv Fun Art´ist jooksu ajaks sobiva ja iseloomuliku maski.
Selleaastasele maratonile registreerus 53 last, kuid lõplikus võistlusnimekirjas oli neid 42.
Kõik jooksuajad fikseeriti ning võitjad said auhinnatseremoonia ajal nautida õiglaselt kättevõidetud vaadet ehtsalt pjedestaalilt, kuhu, tõsi küll, mõnevõrra hiljem lubati ronima ja pildi jaoks poseerima kõiki teisi soovijaid.
Oli üks laps, keda lastehaigla ja UpSpordi ühine komisjon eriliselt ära märkida tahab: see oli 1-aastane Loore Laar, kes nooremasse vanusegruppi kuulujana jooksis terve distantsi läbi täiesti iseseisvalt, vanemate abita. Mis siis, et kõige viimane (jooksuraja läbimiseks kulus tal 7 minutit ja 19 sekundit), aga kõige tublim!
Samas olgu öeldud, et kõige tillematel kuni 3-aastaste vanuserühmast oli lubatud 1) sõita vankris, 2) teha jooks kaasa ema-isa süles, 3) läbida osa distantsist iseseisvalt, osa vanemate abiga, 4) jätta jooks või kõnd pooleli, aga ikka medal kaela saada.
Sponsorluse korras on sündmusele õla alla pannud Tallinna Lastehaigla, Up Sport, Eesti Võrkpalliliit, D.T.L Consumer Products Eesti AS, Gravex Balti AS ja Kologriv FunArt. Minimaratoni korraldamisel võttis Tallinna Lastehaigla eeskuju Ponseti rahvusvaheliselt ühenduselt.
3. juuni on ühtlasi Ignacio Ponseti sünniaastapäev ning rahvusvaheline komppöia päev. 

Võitjad vanusegruppide järgi

0-3
Jason Puusaag
Agnessa Laidla
Markus Ots

4-6
Marat Patalacha
Loore Maria Põldre
Silver Toomi

7-9
Karl Mihkel Põldre
Philipp Eidel
Marko Toomi

10-15
Kevin Kriiva
Mia-Maria Puusaag
Nika Zajats

 

Kui joonistaks pildi ja saadaks Lidicesse joonistusvõistlusele?

05.07.2018

Riin Kobin

Tšehhi Vabariigi Suursaatkond pani 4. juulil Tallinna Lastehaiglasse üles lastejoonistuste ekspositsiooni.
Töödega saab tutvuda haigla II korrusel, endokrinoloogiateenistuse vastuvõtukabinettide juures asuvas akendega koridorisopis.

Tšehhi suursaatkonna nõunik Riin Kobin selgitab, et tegemist on Lidice rahvusvahelise laste kunstikonkursiga, kuhu igal aastal saadavad joonistusi tuhanded lapsed kõikjalt maailmast. Seekord on vaatamiseks välja pandud paremik võistlustöödest aastast 2010, kui konkursi teemaks oli kodukoha elav loodus ja loomad.
Ehkki suur osa piltidest on mõistetavalt pärit korraldajariigist Tšehhimaalt (mida elavalt tõendab portree rohelise lodumütsiga röövel Rumcajsist metsade keskelt), saame näha Ungari, Afganistani, Iraani, Leedu, Läti, Moldaavia, Valgevene, Ukraina, Venemaa, India ja Lõuna-Korea noori autoreid.
„Igal aastal on osalejaid ja võitjaid ka Eestist, kuid need pildid jäid kahjuks stendile, mis näituseks eraldatud tillukesse ruumi ära ei mahtunud.
Meie soov on, et näitus rõõmustaks oma värvidega nii lastehaigla lapsi, personali kui ka külalisi,“ ütleb Riin Kobin. Samuti loodab ta, et nähtu innustab väikesi näitusekülastajaid pliiatseid ja värve haarama ning tulevastest joonistusvõistlusest osa võtma. Selleks on Tšehhi saatkond näitusealale joonistuspabereid ja värvipliiatseidki jätnud.
Lidice joonistusvõistlust korraldatakse 1967. aastast, mälestamaks Teises maailmasõjas Lidice küla hävitamise käigus hukkunud lapsi ning sõdades elu jätnud lapsi.
Tallinna Lastehaigla väljapanek on vaatamiseks avatud augusti alguseni, võimalusel septembrikuuni.