Uudised!

Kuni neljandik Eesti lastest ja noorukitest kannatab vaimse tervise probleemide käes

27.08.2018

Tallinna Lastehaigla juures tegutsev Laste Vaimse Tervise Keskus tähistab täna oma sünnipäeva. Kolme tegutsemisaasta jooksul on keskusest tuge saanud ligi 10 000 erinevate vaimse tervise probleemidega last ja noorukit.


Laste Vaimse Tervise Keskuse juhataja dr Anne Kleinbergi sõnul on keskuse koolitatud personalil selja taga tegus ja lootusrikas algus, kuid vajadus abi järele pigem kasvab.
Kleinberg märgib, et kuni neljandik Eesti lastest ja noorukitest kannatab mingit laadi vaimse tervise probleemi käes. „Meil on olnud hea stardikapital, kuid valdkond vajab endiselt nii avalikkuse tähelepanu kui ametkondade praktilist abi,“ ütleb ta.
Vaimse Tervise Keskuses aitavad lastepsühholoogid ja -psühhiaatrid ühiskonna kõige haavatavamaid. „Laste ja noorukite meeleoluhäired väljenduvad väga sageli kehalistes vaevustes ning häiritud käitumises,“ märgib Kleinberg.
Tema juhitavast keskusest saavad abi kõikide psüühikahäiretega lapsed ja noorukid kuni täiskasvanueani, sh kurvameelsed väikelapsed, meeleoluhäiretega teismelised ja depressioonis noorukid Põhja- ja Kesk-Eestist, saartelt, Läänemaalt ja Ida-Virumaalt.
Laste Vaimse Tervise Keskus valmis kolme aasta eest tänu Norra riigi toetusele, Eesti riigi kaasfinantseeringule ja Tallinna Lastehaigla SA omafinantseeringutele.
Sünnipäeva tähistamine algab täna kell 11 Laste Vaimse Tervise Keskuse sissekäigu juurde viiva katuseallee (Tervise 28, Tallinna Lastehaigla kõrval) väravas. Ettekande väikelapse arengust peab psühholoog Marileen Olenko.
Sünnipäevapeole on kutsutud lastepsühhiaatreid ja lastekaitsetöötajaid ning keskuse rajamisel abiks olnud ühiskonnategelasi.
Kõne peavad tervise- ja tööminister Riina Sikkut, Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson, abilinnapea Tõnis Mölder, juhatuse esimees Katrin Luts ning keskuse juhataja Anne Kleinberg.
Külalistele esinevad Tallinna Tuletõrjeühingu Puhkpilliorkester ja Aavo Otsa trompetiõpilased. 

 

Laste Vaimse Tervise Keskus saab 3-aastaseks

15.08.2018

"Sel aastal täitub meie tegevusest 3 aastat. See on olnud tegus ja lootusrikas ajajärk, mida soovime tähistada rõõmsa sünnipäevahommikuga lastehaigla laste ja nende vanematega, koos meie sõprade ja mõttekaaslastega," kirjutas Laste Vaimse Tervise Keskus oma sünnipäevapeo kutsele.

"Olete palutud seda koos meiega tähistama 27. augustil 2018. Kuulame muusikat, ettekannet väikelapse arengust ja sööme torti. Koguneme kell 11 Laste Vaimse Tervise Keskuse sissekäigu juurde viiva katuseallee (Tervise 28, Tallinna Lastehaigla kõrval) väravas."

NB! Hea tahte korras esinevad keskuse 3. sünnipäeva peol ka Tallinna Tuletõrjeühingu Puhkpilliorkester ja Aavo Otsa muusikastuudio lapsed.

Kõne peavad tervise- ja tööminister Riina Sikkut, Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson, abilinnapea Tõnis Mölder, juhatuse esimees Katrin Luts ning keskuse juhataja Anne Kleinberg.

Laste Vaimse Tervise Keskuse ehk Tallinna Lastehaigla psühhiaatriateenistuse juhataja dr Anne Kleinberg kinnitab, et uuel majal ja meeskonnal on selja taga tegus ja lootusrikas algus.

„Meil on läinud hästi ja meil on olnud hea stardikapital, kuid valdkond vajab endiselt nii avalikkuse tähelepanu kui ametkondade praktilist abi, kuivõrd meie lastepsühholoogide ja
-psühhiaatrite sihtgrupiks on ühiskonna kõige haavatavamad. Kuni neljandik Eesti lastest ja noorukitest kannatab mingit laadi vaimse tervise probleemi käes.“

Fotomeenutusi Laste Vaimse Tervise Keskuse avamiselt 2015.