Uudised

Kolm presidendi teenetemärki lastehaiglaga seotud isikutele

30.01.2019

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 112 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Tallinna Lastehaiglaga seotud isikutest pälvisid teenetemärgid lastekirurg dr Orm Porosaar (Eesti Punase Risti III klass) ja Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer (Eesti Punase Risti V klass).

Toetusfondi nõukogu liige on muusik Jaagup Kreem, kellele omistati Valgetähe V klassi teenetemärk.

 

Tallinna Lastehaiglas avati vastsündinute intensiivravi perepalatid

15.01.2019

Täna avati Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnas uudsed enneaegsete vastsündinute intensiivravi perepalatid, kus on kogu vajalik aparatuur ning tingimused selleks, et beebi saaks kosuda ja kasvada ning ema ja isa temaga ööpäevaringselt koos olla.
„Inimese tervis on tugevalt seotud sellega, millist abi ja tuge ta saab lapseeas – eriti oluline on see nende laste puhul, kes sünnivad siia ilma teistest varem,“ lausus tervise- ja tööminister Riina Sikkut. „Üheskoos saame neile luua keskkonna, mis toetab nende õnnelikku lapsepõlve ja täisväärtuslikku elu.“ Riina Sikkuti sõnul on Eesti arstid vaieldamatult professionaalsed, ometi ei piisa alati vaid arstiabist – pere lähedus on pisikestele ülimalt tähtis. „Selleks peame võimaldama peredele olla koos hetkedel, kus seda lähedust on enim vaja. Tunnustan Tallinna Lastehaiglat, kes pingutab selle nimel, et meie lapsed ja pered saaksid parimat abi.“

„Meie soov on muuta haiglakeskkond hubasemaks ja samas jätkuvalt tagada patsientide turvalisus,“ rääkis Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts. „Sügavalt enneaegsed vastsündinud peavad haiglaravil olema väga pikalt, mõnikord mitmeid kuid, seetõttu on oluline, et laps ja tema vanemad tunneksid ennast siin võimalikult mugavalt ja samas turvaliselt. Uued ja kodused perepalatid võimaldavad beebile ja ta vanematele rohkem privaatsust. Kui varasemalt sai intensiivravi vajava vastsündinu juures pidevalt haiglas, kuid mitte lapsega ühes palatis olla ema, siis nüüd saavad vanemad olla lapsega koos ööpäevaringselt.“
„Perekesksele vastsündinute intensiivravile ülemineku põhiliseks eesmärgiks on paremate ravitulemuste saavutamine ja pere heaolu tagamine,“ rääkis Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna juhataja Liis Toome. „Pere koos haiglapersonaliga moodustavad ühtse meeskonna lapse ravi- ja hooldusprotsessil. Uuringud on näidanud, et pere lähedussuhe haiglas tagab enneaegsele beebile kiirema tervenemise – laste haigestumine infektsioonidesse väheneb ja suureneb loomulikul rinnapiimaga toitmisel olevate beebide osakaal. “
Perepalatid on loodud eelkõige väga enneaegsena ehk enne 32. täisrasedusnädalat sündinud ja intensiivravi vajavatele beebidele. Kõigist Eestis sündinud lastest ligikaudu 1% sünnib väga enneaegsena, neist 2/3 ehk kuni 100 last aastas on ravil Tallinna Lastehaiglas. Kui enneaegsed beebid on piisavalt kosunud ja haiglaravi lõppeb, jätkavad lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna arstid koostöös perearstidega laste regulaarset jälgimist kuni nende 2-aastaseks saamiseni.
„2018. aastal täieliku ümberehituse läbinud vastsündinute osakonna viis intensiivravi perepalatit ja üks puhketuba sisustati Tallinna Lastehaigla Toetusfondi 2018. aasta suurprojekti „Iga hetk on oluline“ raames,“ rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Perepalatite sisustamise projekti kogumaksumus on 450 000 eurot, millest ligi poole – üle 220 000 euro – moodustas 2017. aasta lõpus ETV saates „Jõulutunnel“ heade inimeste abiga kogutud annetussumma. Perepalatite valmimisse on panustanud ka paljud ettevõtted ja organisatsioonid ning eraisikud. Oleme kõigile abistajatele nende toetuse eest väga tänulikud.“
 

Tallinna Lastehaigla ja Tallinna Lastehaigla Toetusfond avavad peatselt intensiivravi perepalatite uksed

07.01.2019

15. jaanuaril kell 13.30 avame vastsündinute ja imikute osakonna ja suure maja
vahelises II korruse galeriis pidulikult VIO intensiivravi perepalatite uksed.

Sündmusele on oodatud ka tervise- ja tööminister Riina Sikkut ning paljud osakonna kolleegid ja partnerid, samuti annetajad ja sõbrad.  Muusikat teeb Helin-Mari Arder, kaetud on suupistelaud.

Palatid renoveeris Tallinna Lastehaigla ja sisustas Tallinna Lastehaigla Toetusfond läinud aasta suurprojekti „Iga hetk on oluline“ kogutud rahadest, millest osa annetasid ETV Jõulutunneli vaatajad.

Uudsetes perepalatites on nii vajalik aparatuur kui ka muud tingimused, et ema ja isa saaksid oma enneaegse beebiga tema kasvamise ja kosumise ajal turvaliselt koos olla.