Uudised

Laste Vaimse Tervise Keskus aitab enesetapumõtetega noori

16.08.2019

27. augustil 4-aastaseks saav Laste Vaimse Tervise Keskus peab sünnipäevaseminari teemal, kuidas aidata suitsidaalset noorukit ja tema võrgustikku.

Tallinna Lastehaigla psühhiaatriakliiniku juhataja dr Anne Kleinberg ütleb, et üha rohkem on multiprobleemseid lapsi ja noorukeid, kes ei suuda oma eluga hakkama saada ja tahavad surra. Paljud neist ei ole ainult kurvad, jõuetud ja väsinud, taustal on ka enesevigastamised, pereprobleemid, õpiraskused, söömishäired.

Seminaril räägib dr Anne Kleinberg noorukite suitsiidkäitumise trendidest ja sellest, kas valik surra on muutunud igapäevasemaks. Sellest, mida saavad teha arstid ja nende meeskond ning mida terve ravimeeskond, kui enesetapumõtetega nooruk on ööpäevasel haiglaravil, teevad ettekande dr Reigo Reppo ning Laste Vaimse Tervise Keskuse noorsootöötaja Urmas Nurk.
DBT-meetodi kogemusest teevad ülevaate psühholoogid Anu Tõniste ja Anna Haasma, jagatakse praktilisi soovitusi abistajatele kriisi ära hoidmiseks ja laienemise vältimiseks. Kiriku seisukohti esitleb hingehoidja Annika Laats.
Kohal on ning paneeldiskussioonis osalevad lasteombudsmani büroo esindaja, lastekaitsetöötajad jpt. Seminari modereerib dr Madis Parksepp.
 

Nüüd saab lastehaigla eriarstile ka digiregistratuuri kaudu

05.08.2019

Tallinna Lastehaigla ühines üleriigilise digiregistratuuriga. Sisenedes ID-kaardiga patsiendiportaali www.terviseportaal.ee ning klikkides digiregistratuuri ikoonile, leiate nimekirja ühinenud haiglatest, kuhu on lisandunud ka lastehaigla ning järgite edasiseid juhiseid.

Varuge kannatust, sest programmide ühildumiseks läheb aega,

Et vältida valele spetsialistile sattumist kirurgia ja ortopeedia eriarsti otsides, palume enne registreerumist tutvuda juhistega siin

Paralleelselt jäävad toimima ka telefon 697 7200 ehk registreerumine kõnekeskuse kaudu ning tavaregistratuurid Mustamäel, Tervise 28 asuvas polikliinikus Tallinna Lastehaigla juures ning Kesklinna Lastepolikliinikus.