Uudised!

Graham Webb: ajalehepoisist miljonäriks

30.11.2014

Eesti keeles on ilmunud Graham Webbi elulugu, mida autor esitleb 5. detsembril kell 17 Viru Keskuse Rahva Raamatus.

Sündinud varjatud spina bifida´ga, pidi Graham väga noorelt hakkama saama haigusest põhjustatud ebameeldivustega – saladusega, mida ta koolikaaslaste ees vapralt varjama õppis. Kui ta 15-aastaselt koolist halva õppeedukuse pärast välja visati, ei langenud ta aga masendusse, vaid otsis tööd. Juhuse tahtel sai temast juuksuriõpilane, kes ei aimanud, et on teinud sellega sammu ülemaailmse tuntusega ilutööstusärimeheks saamise teel.
Graham Webb´i elu on näide miljonäriks saanud ajalehepoisist. Seda elitaarkoolis ja Oxfordi Ülikoolis käimata.

Kuid Graham Webb pole nimi ainult ärimaailmas. Ta on osanud sobitada karjääri kirega professionaalse trummimängu vastu ning nautinud esinemisi mitmetel lavadel. Tema kujunemist suunasid delikaatsel viisil nii ema kui nooruses trummi mänginud meremehest isa.

Raamatut "Pudelist välja" võib käsitleda kui õpikut, kuidas alustada äri ja seda edasi viia. Võtmeroll on kindlasti Grahami isikuomadustel – hoolivusel, tähelepanelikkusel, viisakusel, lahkusel, täpsusel, visadusel, lugupidamisel inimeste vastu. Mõnestki neist tundub tänapäevamaailmas vajaka olevat.

Tihti elas ta eesmärgi nimel askeetlikes tingimustes, lubamata enesele mingeid mugavusi või eeliseid. Ta ei loobunud kõigi raskuste kiuste, mida elu tema teele veeretas – olgu need tervisega seotud probleemid, rahalised raskused või hingelised üleelamised. Moto "kõik on võimalik" saadab tema tegemisi siiani.

Väga tähtsal kohal Grahami puhul on perekond ja sõbrad. Hea sõbranna Mandy´ga on ta nüüdseks üle 30 aasta abielus olnud. On paradoksaalne, et ajal, kui arstid arvasid, et Graham lapsi ei saa, oli ta juba kahe lapse isa!
Praeguseks on ta nelja musikaalse ning aktiivse lapse isa. Tema saavutusi on riiklikult hinnatud Briti Impeeriumi Medaliga. Elades täisverelist, põnevatest juhustest pikitud elu, ei kartnud Webb alustada äritegevust teiselpool lompi. Temanimelisi juuksurikoole on kõikjal Ameerikas, rääkimata Inglismaast.

Lugedes Webbi elulooraamatut, optimistlikku ülestunnistust, jõuate järeldusele, et tõepoolest – kõik ongi võimalik.