Uudised!

Haiglahooned värvusid enneaegse sünni päeval sirelilillaks

17.11.2022

 Tallinna Lastehaigla on taas värvunud sirelilillaks, et tähistada enneaegse sünni päeva (17. novembrit) koos enneaegselt sündinud laste ja nende vanematega. Sirelilla on enneaegse sünni tunnusvärv, mis kannab endas õrnust ja erakordsust.

 „Enneaegsena sündinud laste ja nende perede mured ei lõpe sageli esmase haiglaravi järgselt haiglaukse sulgemisega“, tõdes Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna juhataja, dr Liis Toome. Ta jätkas: „Seetõttu ulatame abikäe peredele, kel on lahendamata probleeme enneaegse lapse tervise või arengu osas.“

 Tallinna Lastehaigla Riskivastsündinute Keskuse meeskond kutsus 17. novembriks Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute majja enneaegsena sündinud lapsed. Nende vanemaid konsulteerivad lastearstid, lasteneuroloogid, füsioterapeudid, logopeed, psühholoog ja lasteõed ning vajadusel suunatakse lapsed teiste eriarstide vastuvõtule.

Eestis sünnib enneaegsena 5,5-6% lastest. Vastsündinutega seotud hooned dekoreeritakse sirelilillaks ka tunnustuseks kõikidele toetajatele.

 „Enneaegsetena sündinud lastega seotud probleeme on ühiskonnas järjest enam teadvustatud ja nii saame seekord meid külastavatele väikelastele kinkida Lasnamäe põhikooli õpilaste käsitööna valminud mänguasju – suur aitäh kõikidele toetajatele!“