Uudised!

Iga laps on elamist väärt

25.10.2023

Täna (25. oktoobril) tähistati juba 10. korda seljaajusonga- ja vesihaigete maailmapäeva. Eesti Seljaajusonga- ja Vesipeahaigete Seltsi ja selle kauaaeagse presidendi, Lastehaigla arsti dr Ann Paali eestvedamisel toimus see Tallinna Sadama D-terminalis.

Enda kõnes selgitas dr Paal, et ta töötab Lastehaiglas igapäevaselt lastega, kellel ei ole olnud õnne sündida tervena ning täpsustas, millist rolli selles mängib foolhape – rohkem tuntud kui vitamiin B9.

„Iga elu on elamist väärt! Täna tähistatakse 72 riigis seda päeva, et sünniksid terved beebid, ja need, kellel ei ole olnud õnne sündida tervena, oleksid meie tähelepanu ja meie hoole all“, ütles dr Paal.

Samuti tänati Tallinna Sadamat, kes andis võimaluse hoida D-terminalis korjanduskaste, kuhu kogunenud raha läheb Eesti rahvuskultuuri fondi Kellukese allfondi stipendiumiseks, millega toetatakse puuetega laste ja noorte õpinguid, tegevust spordi ja kaunite kunstidega.

Muusikalist külakosti pakkusid kaks kollektiivi: Kose huvikooli noorte puhkpilliorkester (dirigendid Olev Roosa ja Kaili Pern) ning Tallinna Sadama segakoor Laulude Lemmik (dirigent Katrin Järvlepp).

Eesti Seljaajusonga- ja Vesipeahaigete Selts Kelluke, mis ühendab u 250 haiget, on Rahvusvahelise Spina Bifida ja Hüdrotsefaalia Föderatsiooni liige.

Selts kutsub üles kõiki, kes järgnevate aastate jooksul D-terminalist laia maailma sõidab, peatuma metallikunstnik Mati Karmini installatsiooni kõrval, mõtisklema elu suuruse üle, olles tänulik tervise eest ja märkamaks, millised ilusad inimhinged meie ümber tegelikult elavad koos oma kaunite külgedega.