Tallinna Lastehaigla kodukord

Vastsündinute ja imikute osakonna kodukord

SA Tallinna Lastehaigla kodukord

SA Tallinna Lastehaigla kodukord

(kehtib aadressil Tervise 28 ja Ravi 27)

1. Haiglas ja haigla territooriumil viibimise ajal on haigla kodukorra järgimine kohustuslik.

2. Lapsevanem/hooldaja on kohustatud tegema tervishoiuteenuse osutajaga igakülgset koostööd raviprotsessi vältel, tasuma tervishoiuteenuse kulud vastavalt eelnenud teavitusele, järgima personali korraldusi ja juhiseid ning aktsepteerima ravist keeldumise tagajärgi.

3. Haiglas ja haigla territooriumil on suitsetamine, alkoholi ja narkootiliste ainete tarvitamine ning alkoholi- või narkojoobes viibimine rangelt keelatud!

4. Haiglas ja haigla territooriumil on keelatud loata pildistamine, filmimine ja vestluste salvestamine. Samuti on keelatud mis iganes vormis info (tekstid, pildid, video- ja helisalvestised) laadimine internetikeskkondadesse. Pildistamine ja filmimine on lubatud ainult Tallinna Lastehaigla juhatuse loal.

5. Haigla ei vastuta kadumaläinud või haiglasse unustatud esemete/riiete eest.

6. Polikliinik Tervise 28 (Mustamäel) on avatud E–R 07.00–16.00;

polikliinik Ravi 27 (kesklinnas) on avatud E–N 07.45–16.30; R 07.45–16.00.

Eriarstile registreerimine telefoni teel või digiregistratuuris. Vajalik perearsti/eriarsti saatekiri, v.a hambaarst, silmaarst, nahaarst.

7. Tallinna Lastehaigla statsionaarsete osakondade külastamine Tervise 28 (garderoob suletakse kl 20.00)

7.1 toimub tööpäevadel 16.00–20.00 ning puhkepäevadel 12.00–20.00, intensiivraviosakonnas iga päev arstiga eelneval kokkuleppel;

7.2 haiglapalati suurus ei võimalda mahutada korraga rohkem kui kaks külalist haige kohta;

7.3 külastage last vaid tervena;

7.4 haiglal/osakondadel on õigus vajadusel kehtestada külastamise erirežiim või külastamist

piirata.

7.5 Kullerteenuste osutajatel ei ole lubatud siseneda statsionaarsete patsientidega osakondadesse ja haigla personal ei toimeta edasi kullerite toodud pakke.

8. Külastades polikliinikut või haiglat, tuleb üleriided jätta garderoobi.

9. Teavet lapse tervise kohta annavad ravi- ja valvearst. Arsti visiit patsiendi juurde osakonnas toimub tööpäeva jooksul.

10. Statsionaaris viibijale on äratus kell 07.00 ning öörahu kell 21.00.
Osakonna üldpäevakava on leitav osakonna teadetetahvlilt.

11. Haiglaravile tulevatele patsientidele kindlustatakse saabumispäeval (kuni kella 14.00) õhtusöök, lahkumispäeval hommiku- ning lõunasöök.

12. Lapsevanem/hooldaja, kelle hooldustasu maksab ravikindlustus, tasub hoolduspäevatasu vastavalt seadusele kuni kümne kalendripäeva eest 2.50 € päevas.

13. Lapsevanemalt/hooldajalt, kelle hooldustasu ei maksa ravikindlustus, võetakse hoolduspäevatasu vastavalt Tallinna Lastehaigla tasuliste teenuste hinnakirjale.

Esimese tasulise hoolduspäeva sissemakse tuleb teha ettemaksuna haiglasse vormistamisel.

14. Patsiendil ja külastajal on õigus teha ettepanekuid Tallinna Lastehaigla kvaliteedikomisjonile kas paberkandjal (blanketid asuvad haigla sekretäri juures ning osakondades) või kodulehekülje kaudu.

15. Küsimuste ja probleemide tekkimisel pöörduge haigla personali poole.