Uudised!

Kuljus tantsis täna lastehaigla hoovil. Lapsesõbralikud töötajad said autasu

01.06.2022

Tallinna Lastehaiglas on 1. juunit aastaid sarnaselt tähistatud: vanim traditsioon on TalTechi rahvatantsuansambli Kuljus iga-aastane minitantsupidu lastehaigla hoovil ning hilisem traditsioon lapsesõbralike töötajate autasustamine.40 aastat Kuljust
„Kuljuse etendus oli tänavu neljakümnes – peaaegu kohe, kui Mustamäel uus lastehaigla avati (haigla ise on 42-aastane), pandi alus õueetenduste traditsioonile, mis on kestnud aastakümneid – ilmast ja oludest hoolimata,“ ütleb Tallinna Lastehaigla õendusjuht Marina Koroljova.
Tänavuse juubelietenduse viis läbi Kuljuse omaaegne kunstiline juht ja traditsiooni algataja, tänane mentor ning vilistlasrühmade juhendaja Ülo Luht.
Juubelipidu kandis pealkirja „Kui ma oleksin suur“ ning ansambel osales täiskoosseisus: kolme noorterühmaga, kunstiliseks juhiks Marina Kuznetsova, ning kahe vilistlasrühmaga.
Patsiendid ja personal saavad peost osa haigla akendel ja õuemurul.

Lapsesõbraliku töötaja preemia
Lapsesõbraliku töötaja preemiat andis lastehaigla välja 18. aastat, arvestades patsientide ning kaastöötajate tagasisidet.
Sel aastal rekordarvul esitatud nominentide seast sõelus preemiakomisjon välja kolm: hematoloogia-onkoloogiaosakonna psühholoogi Davide Ticchi, neuroloogiaosakonna abilise Kristiina Petsko ja Kesklinna Lastepolikliiniku lastearsti Virve Pagi.