Uudised!

Lastehaigla sügiskonverents keskendub riskivastsündinule parima abi tagamisele

04.11.2022

 Täna (4. novembril) toimub Tallinna Lastehaigla traditsiooniline sügiskonverents: „Vastsündinu raviteekond on meeskonnatöö“. 

„Lastearstidena oleme juba aastakümneid pidanud oluliseks tervishoiukorraldust, kus riskisünnitused ja ette teada olevalt enamat arstiabi vajavad vastsündinud sünniksid keskuses, mis asub lastehaigla juures. Eesmärgiks on pakkuda vastsündinule ja tema perele sel raskel eluetapil parimat ja turvaliseimat arstiabi,“ ütles Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts.

Tallinna haiglavõrgus see nii ei ole, kuna sünnitusel ning hiljem emale ja lapsele tipptasemel osutatav abi toimub erinevates haiglates. Tallinna Haigla projektiga seonduvalt avanes võimalus seda paradigmat muuta ja rajada vastav ühine keskus Mustamäe meditsiinilinnakusse.

Konverents on eesmärgistatud nii, et ettekannetest tuleks veelkordselt välja sisulised põhjused senise praktika muutmiseks.

„Loodame, et konverents annab täiendavat mõtteainet otsustajatele ja ärgitab neid avama diskussioone, et järgmiseks 50-100 aastaks ei saaks raiutud betooni süsteemid, mida juba täna ebaõigeks hindame,“ lisas dr Luts.