Uudised

Tallinn tänas ja tunnustas aasta tervishoiutöötajaid

06.12.2022

Esmaspäeval, 5. detsembril tänasid ja tunnustasid Tallinna linnavalitsus ning sotsiaal- ja tervishoiuamet raekojas 2022. aasta silmapaistvamaid tervishoiutöötajaid. Lastehaiglast pälvisid tunnustuse kirurg Karmo Tali ja kesklinna lastepolikliiniku õendusjuht Ülle Pukk.

Tunnustatud tervishoiutöötajad 2022_koos abilinnapea ning sotsiaal- ja tervishoiu ameti juhatajaga. foto: Aleksandr GuzhovTervishoiutöötaid tervitas ja tänas abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul on ka lõppev aasta olnud meditsiinitöötajaile keeruline. „Ilmselt lootsime veel aasta alguses, et üheskoos suudame koroonakriisi seljatada, liikuda tagasi normaalsuse poole ja hakata tegelema tagajärgedega, mida pandeemia on tervishoiusüsteemile põhjustanud. Kuid ees seisid uued väljakutsed, mida keegi ei osanud oodata ja millega jälle tuli rinda pista esimest korda. Seda olukorras, kus tervishoiutöötajaid napib ja koroonagi ei ole kusagile kadunud,“ ütles Beškina. „Tahan teid kõiki tänada selle uskumatult suure ja pingelise töö eest, mida te iga päev teete. Sellel tööl ei ole hinda ja tasumäära. Jääb vaid linnaelanike tänu ja sügav lugupidamine meedikute ees. Ja kuigi jõuluaeg on tervishoiutöötajate jaoks pingeline tööperiood, soovin siiski, et teil oleks pühadel aega ka oma lähedaste jaoks.“

Tunnustamiseks esitati 17 tervishoiutöötajat, teiste hulgas lastehaigla kirurg Karmo Tali ja kesklinna lastepolikliiniku õendusjuht Ülle Pukk. 

Think Pink Europe ja MTÜ Elu Nimel poolt anti vastuvõtul Tallinna linnale üle Pink City tiitel. Pink City tiitlit annavad Think Pink Europe ja liikmesriikide allorganisatsioonid linnadele, kes on neid toetanud rinnavähi teadlikkuse kuu kampaanias ja Roosa Lindi Jooksu (RACE For The Cure Tallinn) terviseüritusel.