Uudised!

Tallinna Lastehaigla Vaimse Tervise Keskuse aastakonverentsi peateemaks on suitsidaalne noor ja tema pere

23.08.2023

Tallinna Lastehaigla Vaimse Tervise Keskuse aastakonverents „Teadlikumalt koos ehk kuidas toetada suitsidaalset noort ja tema peret“ toimub reedel, 25. augustil.

Konverentsi ettekanded käsitlevad suitsidaalset noort riikliku, haridussüsteemi, perearsti, pere ja lähedaste ning psühhiaatrikliiniku pilgu läbi, püüdes leida ennetus- ja toetusvõimalusi teravale ning tundlikule probleemile.

Tallinna Lastehaigla psühhiaatriakliiniku juhataja ja Vaimse Tervise Keskuse juht Anne Kleinberg: „Suitsidaalse nooruki käsitlus on meie aastakonverentside raames plaanis juba teist korda. See teema vajab käsitlemist seni kuni abistajate keskel kui ka riiklikult on leitud tulemust loovad püsilahendused nende noorte aitamiseks. Teekond, mis viib suitsiidi või laiemalt enese vigastamiseni, on pikk ja kompleksne, kus kõigil noorukit ümbritsevatel inimestel on võimalus seda pidurdada või ära hoida. Haiglaravile jõudnud on jäämäe tipp, sellest olulisem on jõuda laste ja noorukite jaoks turvalise elu- ja koolikeskkonnani, vajadusel pikaajalist abi pakkuvate teraapiakeskusteni ja piisava psühhiaatrilise ambulatoorse abi võimalusteni.

“Vaimse Tervise Keskuse aastakonverentsi avavad Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Konstantin Rebrov ja Tallinna Lastehaigla psühhiaatriakliiniku ning Vaimse Tervise Keskuse juhataja Anne Kleinberg.

Konverentsi peaettekande teeb Berni ülikooli laste- ja noorukite osakonna juhataja, psühhiaatriaprofessor Michael Kaess, käsitledes suitsidaalset noort riskist ennetuseni.

Konverentsi ettekanded teevad Tallinna Ülikooli doktorant-nooremteadur Käthlin Mikiver, Haridus- ja Teadusministeeriumi kaasava hariduse valdkonna projektijuht Gerttu Aavik, lapsevanem Aule Sagen, Peaasi.ee haridusvaldkonna tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa, haridusvaldkonna juht Marit Kannelmäe-Geerts, kogemusekspert ja grupijuht Eva Koženevski, Laagri perearstikeskuse perearst Triinu-Mari Ots ja vaimse tervise õde Gerli Rand, Tallinna Lastehaigla Vaimse Tervise Keskuse arstid, kliinilised psühholoogid Ailen Suurtee ja Triinu-Ojalo ning psühhiaater Ere Vasli.

Konverentsi lõpus toimub paneelarutelu esinejatega.