Uudised!

Anestesioloogia-intensiivraviosakond avab uksed

30.10.2014

3. novembril, pärast pool suve ning sügist väldanud renoveerimiskuuri, avab Tallinna Lastehaigla anestesioloogia-intensiivraviosakond uuesti uksed. 
IRO osakond viis päeva enne avamist

„Ehitus 5 ECO on osakonna üle andnud, haigete ravi uuel pinnal saab võimalikuks pärast uue aparatuuri seadistamist,“ ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts. „Ruumi on saadud juurde osakonna vaheseinte õgvendamisega, verekabineti kahe endise ruumi ning kipsitoa arvelt. Need paigutati ümber teistele pindadele.

Lisandunud ruumi arvel suurendati kahe isolaatori pinda ning saadi ruum vastsündinute toidu käitlemiseks, paranesid tingimused lastevanemate viibimiseks osakonnas, samuti personali olmetingimused. Avarust ja valgusküllasust lisavad klaasuksed ja vaheseinaaknad – ühest palatist näeb teistesse. Koos ruumide renoveerimisega uuendati märkimisväärne osa aparatuurist. Suur osa sellest paigutatakse konsoolide abil lakke, millega säästetakse põrandapinda.“

„Uue osakonna kavandamisel on mõeldud eelkõige patsiendi ja tema perekonna mugavusele ja heaolule. Nüüdsest on vanematel võimalik piiramatult kohal olla. Meil on tingimused, et luua neile privaatne ja turvaline keskkond intensiivraviosakonnas, kus lapse seisund on pidevalt monitooritud,“ ütlevad osakonna juhataja Mari-Liis Ilmoja ning õendusjuht Birgit Kiilaspää.

Avamispäevaks pannakse üles ka kokku 120 000 eurot maksnud kolm teise põlvkonna NAVA funktsiooniga hingamisaparaati, kingitus Tallinna Lastehaigla Toetusfondilt. „NAVA ventilatsioon tähendab, et õhku lihtsalt ei puhuta, vaid aparaat registreerib lapse ajust tuleva hingamistahte, toetades seejärel hingamist. Sellega säästetakse ja kaitstakse sügavalt enneaegsete vastsündinute hapraid ebaküpseid kopse,“ selgitab toetusfondi juhataja Inna Kramer.

Ehitus algas 7. juulil ning ümberehitus osutus plaanitust mahukamaks. Maha tuli lõhkuda vana põrand ning asendada osaliselt kanalisatsioonitorustik. Probleeme oli kommunikatsioonide mahutamisega nõukogudeaegse kõrgusstandardiga ruumidesse.
Paindliku firmana on Ehitus 5ECO saanud hakkama kõigi projekti kestel tõusetunud probleemidega.


 

Laste Vaimse Tervise Keskus pidas sarikapidu

30.10.2014


Tallinna Lastehaigla Laste Vaimse Tervise Keskuse sarikapidu toimus 30. oktoobri keskpäeval.

„Enne talve katuse alla saamine on Põhjamaa inimestele märk asjade õigest toimimisest ning annab kindlustunnet meile kõigile,“ märkis psühhiaatriateenistuse juhataja dr Anne Kleinberg (pildil esireas), kes on Laste Vaimse Tervise Keskust pikisilmi oodanud ning selle nimel kümme aastat tööd teinud.

Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts ütles, et õigeaegne sarikapidu annab lootust, et õigeks ajaks, järgmise aasta sügiseks, saab valmis kogu ehitus tervikuna.

Lastehaigla haldusjuht Peeter Insakov on ehitajaga, Astlanda Ehitus OÜ-ga rahul, sest maja on kerkinud silmnähtava kiirusega.

Esimene kopalöök vundamendiaugu kaevamiseks tehti 9. juuni hommikul, nurgakivisilinder asetati pidulikult paika 7. augustil. Ilusate ilmadega augusti ja septembri jooksul kerkis majakarp kui imeväel, jõudes „kaane“ ehk katusevalmidusse oktoobri lõpuks. Samal ajal rajatakse uut ja vana maja ühendava tunneli süvendit ning parklat.

Projekti kogumaksumus on 6 635 780€, sellest 3 540 250€ on Norra valitsuse toetus ja 2 470 780€ lastehaigla omafinantseering. Eesti riigi kaasfinantseering on 624 750€.

Oma lõpliku jah-sõna Laste Vaimse Tervise Keskuse finantseerimiseks andis Norra riik 2012. aasta detsembris, ehitamisleping allkirjastati 23. mail 2013. Sellele eelnes pikk taotluste/äraütlemiste periood ning koostöö lastehaigla ja sotsiaalministeeriumi vahel.

Piltidel sarikapärja mahavõtmine ja allatoomine ning peo peakangelased: ehitajad. 

Tänulik patsient kinkis vastuvõtuosakonnale uued kardinad

23.10.2014

22. oktoobril kirjutas Tallinna Lastehaigla vastuvõtuosakonna arst dr Ülle Uustalu alla arvele maksumusega 0 eurot, kinnitades sellega, et on võtnud vastu 14 tuliuut linast kardinat.

Nullarve esitas haiglale vanalinnas naturaalsetest materjalidest valmistatud rõivaid müüv Veta kauplustekett.

 Kingituse kohale toonud Anna Tšekanova (pildil) ütleb, et märkas juuni lõpus lapsega vastuvõtuosakonnas ravil olles, et "akna ees olevad kardinad olid vanad, luitunud ja ilmetud".

"Mõtlesin, et ehk saab aidata perefirma – Veta poed kuuluvad minu ämmale, ta on need nullist üles ehitanud ja haaranud tegevusse ka lähimad sugulased," räägib ta. "Samal ajal olin arstide ja õdede tööga väga rahul ning tänulik kõige eest, mida nad meie heaks tegid. Minu last uuris dr Ülle Uustalu, kes diagnoosis probleemi väga kiiresti ja määras õige ravi."

Ettevõtlik ema mäletab, et oli pärast poe ning arstidega nõu pidamist ette kujutanud, et akende ees peaks olema midagi erksamat, lillede või liblikatega, et muuta haiglasoleku aega peredele natukegi hubasemaks. Tulemusega on ta väga rahul.

Liblikamustrilised linased kardinad on õmmelnud firma enda tootmisüksus.
 

Norra minister Euroopa ja Euroopa majanduspiirkonna asjades ning suursaadik Tallinna Lastehaiglas

21.10.2014

21. oktoobril külastasid Tallinna Lastehaiglat Norra minister Euroopa ja Euroopa Majanduspiirkonna asjades Vidar Helgesen ning suursaadik hr Dagfinn Sørli.


Norra Euroopa ja Euroopa Majanduspiirkonna asjade minister külastab lastehaiglat

20.10.2014
21. oktoobri pärastlõunal külastab Tallinna Lastehaiglat Norra minister Euroopa ja Euroopa Majanduspiirkonna asjades Vidar Helgesen koos sotsiaal- ja rahandusministeeriumi delegatsiooniga.

 

 Visiidi eesmärk on tutvuda Norra kuningriigi rahastavate projektidega Eestis, millest üks on 2016. aasta sügiseks lastehaigla kõrvale kerkiv Laste Vaimse Tervise keskus ja selles tehtav sisuline töö laste ja noorukite vaimse tervise probleemide diagnoosimiseks ning raviks.

 

Tulemas on Tallinna Lastehaigla sügiskonverents "Kust me tuleme, kuhu läheme?"

20.10.2014