Uudised!

Mare Uritam sai Eesti Radioloogia Ühingu ordeni

04.06.2014

Eesti Radioloogia Ühingu aastapreemia, nn kõrghetke ordeni, sai Tallinna Lastehaigla radioloog Mare Uritam, keda tunnustati kui ühingu (kaas)taasasutajat, kolleegide koolitajat, radioloogia kliinilise auditi ja sertifitseerimise põhimõtete üht väljatöötajat ning väärt kolleegi.
Auhinnakõne pidas Põhja-Eesti Regionaalhaigla nukleaarmeditsiiniosakonna juhataja professor Sergei Nazarenko, vt allpool.

 
Head kolleegid!
Tänahommikune osakondade tunnustamine on äärmiselt tähtis. Kõigel, mis siin elus teeme, on palju aspekte ning meie koolituse ja professionaalse tegevuse seisukohalt on kollegiaalne, erialane aspekt võib-olla isegi kõige olulisem. Mina olen siin täna selleks, et anda üle kollegiaalsed õnnitlused, kolleegi tasemel tunnustus.

Eesti Radioloogia Ühingul on 2005. aastast üks auhind, mille igal aastal saab üks meie kolleegidest – nimetame seda kõrghetke ordeniks. See on kuldne lips klaari mäekristalliga, valmistajaks metallikunstnik Kaie Parts – pilti ei saa ma teile näidata, aga loodan, et haigla mõne pidulikuma sündmuse puhul võib teil avaneda võimalus seda ka näha, sest seekordne ordeni laureaat on üks teie kolleegidest.

Neid ordeneid anname välja kas radioloogidele või radioloogia siduseriala kolleegidele, kel on olulisi teeneid erialases tegevuses, koolituse arendamisel, valdkonna edendamisel. Kel on silmapaistvad näitajad erialases kliinilises praktikas või mõni muu erialale oluline saavutus. Esimene, 2005. a laureaat oli dr Volli Järv Tartust, esimene kolleeg üle aegade, kes kaitses doktori väitekirja radioloogia alal. See samm märkis ühtlasi väljatulekut  juba mõnd aega väldanud mõõnast, kus Tartus ei olnud isegi mitte radioloogia õppetooli ja kogu akadeemilist tegevust korraldas radioloogiaühing, mis Eesti kontekstis on lihtsalt üks vabaühendus.

Hiljem on ordeni saanud Sulev Ulp residentuuri korraldamise eest, Mare Lintrop, Pilvi Ilves, kel on samuti teeneid radioloogia-alase õppetöö korraldamisel, aga ka meie kolleegid, kes on Eesti Pildipanka arendanud – Andrus Aavik ja Andrus Paats. Auhinnasaajaks on ka Piret Vahtramäe, radioloogiatehnik, kes lisaks oma põhitegevusele ning radioloogiatehnikute õppe korraldamisele tervishoiu kõrgkoolides on viinud Eesti Radioloogia Ühingu lipu Elbruse tippu – , ja väga paljud tublid praktiseerivad kolleegid ja silmapaistvad klinitsistid Äli Tõnnov, Eba Purde ja Eesti Radioloogia Grand Man Jüri Kaude.

Kui arutasime suures spetsialistide ringis, kes võiks selle ordeni saaja olla tänavu, tõusis väga üheselt esile Mare Uritami nimi. Ta on inimene, kes on aidanud radioloogiaühingut taasasutamise aegadel, kes on olnud väga tubli koolitaja kolleegidele-tehnikutele alati ning kõikjal, kus ta on töötanud; kes on aidanud välja töötada radioloogia kliinilise auditi ja sertifitseerimise põhimõtteid ja on lisaks väga tubli kolleeg.

Statuudi järgi tuleb orden anda üle radioloogiaühingu avalikul sündmusel – mis toimus korralisel koosolek-õppepäeval 30. ja 31. mail Kihnu saarel, kus oli koos üle poolesaja radioloogi.

PALJU ÕNNE!Regionaalhaigla nukleaarmeditsiini osakonna juhataja prof Sergei Nazarenko kõne Mare Uritamile (2. juunil pärast lapsesõbralike töötajate ja osakondade autasustamist Tallinna Lastehaiglas)