Uudised!

20 aastat nõuandetelefoni „Lastearst kuuleb!“ 1599

18.11.2015

18. novembril said Tallinna Lastehaiglas kokku lastearstid, kes teevad oma valveid „Lastearst kuuleb!“ kõnedele vastates.

 

Eesti esimene tasuline arstinõuandetelefon, mille algatajaks Tallinna Lastehaigla Toetusfond 20 aastat tagasi oli, peab juubelisünnipäeva ning meenutab juhtumisi, kus on saadud abiks olla.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer ütleb, et nõuandetelefon avati 15. novembril 1995. Käivitamiskulud aitas katta tollane AS Eesti Telefon (Elion Ettevõtete AS) 7500 krooniga ja 1997. aastal veel 10 000 krooniga sidekulude katteks.

 

„Nõuandetelefonile saavad lapsevanemad helistada iga päev kell 8.00–24.00. Kõneminut maksab 1 euro ning vastajateks on nii haiglas töötavad kui ka pensionieas lastearstid. Telefoni sissetulekust kaetakse esmajärjekorras valvearstide palgad ja telefoni sidekulud, kuid märkimisväärne osa jääb heategevusprojektideks.
 

Telefonilastearst ei saa panna diagnoosi, vaid anda tegutsemisnõu. Sageli ei tea lapsevanem, kuidas koduste ravivõtetega alandada palavikku ning toimida kõrvavalu, kõhulahtisuse ja oksendamise korral. Tihti küsitakse vastsündinu või varaealise imiku hoolduse ja toitmise jms kohta, samuti vaktsinatsiooni, õnnetusjuhtumite (kukkumised, põletused), raseda ja imetava ema probleemide kohta. Esmased soovitused on tähtsad, kuid sageli on hädavajalik edasine haige läbivaatus/jälgimine arsti juures – seda kogenud lastearstid ka rõhutavad.“


Kõnede arv on aastate lõikes tõusnud. Kui esimesel viiel aastal saadi aastas keskmiselt 6630 kõnet, siis perearsti süsteemi käivitumisega tõusti üle 10 000 piiri. Telefoniarstide töömaht ei vähenenud ka perearsti nõuandetelefoni avamisega, vaid vastupidi – sissetulnud kõnede arv suurenes hoopis.

 

Tallinna Lastehaigla peahoone ja imikute maja fassaadid ergavad täna lillades toonides

17.11.2015

Täna, 17. novembril tähistatakse maailmas enneaegse sünni ja enneaegsete laste päeva haiglate ja asutuste fassaadide lilla valgustusega. Lilla värv sümboliseerib enneaegsust.
Tallinna Lastehaigla imikute maja ja peahoone siras lillas valguses alates 16. novembri õhtust, värvidemängu saab jälgida täpselt ööpäeva ehk täna kella 20ni.
Oma välisfassaadi on lubanud tänase puhul lillaga valgustada veel ka Tallinna Teletorn, Solarise keskus, Vanemuise teater ja Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinik. Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakond tähistab enneaegse sünni päeva kolmandat aastat. 

Tallinna Lastehaigla sügiskonverents: "Autoimmuunsed haigused lapseeas"

24.11.2015

Sellesügisene konverents toimus Laste Vaimse Tervise Keskuse saalis algusega 10.30
27. novembril 2015.

Kellajalist kava näete siit

 

 

 

Kutsume noori 9. novembril muusikateraapia töötuppa!

02.11.2015


 

Laste Vaimse Tervise Keskuses (Tervise 28) toimub esmaspäeval 9. novembril algusega kell 15.00 muusikateraapia töötuba kuni 18aastastele noortele.

Muusikateraapia töötoas räägime muusikast, kuulame muusikat ja teeme ka ise muusikat katsetades koosmängu nii rütmi- kui meloodiapillidel. Muusikalised tegevused võimaldavad Sul avastada iseennast, maandada nii emotsionaalseid kui füüsilisi pingeid, arendada loomingulist eneseväljendust, koosmängu- ning suhtlemisoskust.

Osalemine ei eelda pillimänguoskust ega muusikalist haridust.
Võta kaasa sõber ja tule koge, mida muusikal on Sulle anda.

Osalemine on tasuta. Vajalik on eelregistreerimine merle.hillep@gmail.com, kuna osalejate arv on piiratud.

Töötoa viivad läbi muusikaterapeudid Merle Hillep ja Marion Untera.

Euroopa Muusikateraapia Päeva raames toimub Telliskivi Loomelinnakus teisigi üritusi, täpsem info toimuva kohta siit