Uudised!

Derivco töötajad andsid üle lastekaitsepäevalaadal kogutud annetuse

31.07.2017

1. juunil peeti Linnahalli vastas olevas Exploreri büroohoones maha heategevuslaat, kus Derivco töötajad olid müügiks välja pannud küpsetisi, käsitööesemeid ja muud huvipakkuvat. Et heategevuskassa rikkalikum saaks, sai annetada ka nn puhast raha, kaupa vastu saamata.

"Hääletamise teel selgitasime välja, et kogutud summa saab Tallinna Lastehaiglale," ütlevad Derivco mänguprogrammeerijad, kes juuli lõpul tshekiga Mustamäele jõudsid.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer (pildil paremal) tänas algatuse eest ning lubas, et raha - thseki rahalist vääringut näete pildil - kasutatakse fondi aastaprojekti, onkoloogiaosakonna isolatsioonipalatite ehituse tarbeks.

Augusti alguses lõpetab registratuuri telefoninumber töö tund aega varem

31.07.2017

Alates 31. juulist  kuni 11. augustini 2017 töötab Tallinna Lastehaigla kõnekeskus (registratuur, tel nr 697 7200) kell 8-16.
 

30 aastat ajast ees. Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna eeskuju on jõudnud Kanada Televisiooni ja BBCsse

25.07.2017Lastearst Adik Levinit, kes töötas aastatel 1979-2004 Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna juhatajana ning lubas esimesena maailmas emadel haiglaravi vajavate vastsündinute juurde jääda, ajab tuntus ja tunnustus taga veel pikki aastaid pärast haiglatöölt lahkumist.

6. aprillil 2017 ilmus Cambridge Ülikooli Kirjastuselt prof  Berverly Chalmersi raamat "Family-centred Perinatal Care"
Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnale ja dr Levini rollile selles on pühendatud üks raamatu peatükkidest.

Prof Chalmers on tutvustanud raamatut ka Kanada Televisioonis. Saade on leitav youtube kanalilt siit, lastehaiglat puudutav lõik on klipi 5. punkt.
Samuti kõlas uudis dr Adik Levini initsiatiivist ja Tallinna Lastehaigla süsteemist BBC2 ja BBC uudistekanali eetris 4. aprillill 2017.

Dr Levini põhisõnum
on publitseeritud tema doktoriväitekirjas (1991) ema ja lapse kontaktist, nende õigustest haiglas ja humaansest vastsündinute meditsiinist. On omamoodi fenomen, millist mõju see pealtnäha lihtne, kuid ometi visa vastupanu kohanud praktika on vastsündinute meditsiinile avaldanud ja ikka veel avaldamas.

Uuringud, mis olid koondatud dr Levini doktoritöösse 80ndatel, olid maailma ühed esimesed  põhjusel, et osakondi, kus ema ja enneaegne laps saaksid 24/7 haiglas koos olla, mujal lihtsalt polnud. 

"Uuringuid, mida meie tegime kolmkümmend aastat tagasi, alustakse ja viiakse mujal maailmas läbi alles praegu," ütleb dr Levin, "olime arenenud riikidest ja oma ajast umbes 30 aastat ees."

2005. aastal pälvis dr Levin Eesti Punase Risti I klassi teenetemärgi.
2015. aastal tunnustas Õiguskantsleri Kantselei teda kui üht silmapaistvamat laste tervise, heaolu ja õiguste eest seisjat elutööpreemia ning tiitliga "Laste ja noorte lemmik".

President Kersti Kaljulaid külastas Laste Vaimse Tervise Keskuse juures tegutsevat Lastemaja

05.07.2017

Pildil president ja Anna Frank-Viron, Sotsiaalkindlustusameti lastekaitseüksuse projektijuht

President Kersti Kaljulaid kirjutab oma 3. juuli FB postituses: "Külastasin Lastemaja projekti, kus on tegutsetud poole aasta jooksul saanud abi 30 last.
Meil tuleb tagada, et ükski laps, kes seda vajab, ei jääks märkamata ja nad tõesti jõuaksid siia majja, kus neid aidatakse. Ning teiseks, et abi ahel ei katkeks pärast esialgset tuge.
Ohvrid peavad saama uue elu – ilusa, terve ja normaalse. Me ei ole nii vaene riik, et ei suudaks sellele osale ühiskonnast tagada tuge, mida nad vajavad."

Lastemaja kohta saab lisainfot sotsiaalkindlustusameti kodulehelt: sotsiaalkindlustusamet.ee/…/lapsed-ja…/lastekaitse/lastemaja