Uudised!

Kauaoodatud isolatsioonipalatid lõpuks valmis

03.01.2018

Tallinna lastehaigla ja toetusfond avasid 4. jaanuaril kaks uut isolatsioonipalatit onkohematoloogiaosakonnas. See sündmus lõpetas pidulikult Tallinna Lastehaigla Toetusfondi kampaania „Ka õhk võib tappa“, mis kestis 2016. aasta jõuludest 2017. aasta jõuludeni.

Isolatsioonipalatid on hädavajalikud nõrgestatud immuunsusega patsientide turvaliseks taastumiseks kurnava keemiaravi järel.
„Kõigil kõrges doosis keemiaravi saavatel lastel tekib vahetult pärast keemiaravi periood, kui organism ei tooda kaitsvaid valgevere- jt vererakke. Umbes kahe nädala jooksul puudub neil patisentidel kaitsevõime infektsioonitekitajate vastu, nagu viirused, bakterid, seeneeosed ning isegi omaenda keha normaalne mikrofloora. Agressiivne ravi tagab head ravitulemused, kuid mõjutab ka organismi ennast. Seetõttu võivad need lapsed raviporotsessi käigus põdeda mitmeid raskeid infektsioone, aga isolatsioonipalatites olev puhas õhk saab olla kaitseks väliste infektsioonitekitajate vastu,“ selgitab Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer.

Onkohematoloogiaosakonna juhataja dr Kadri Saks oli rahul, et palatite ehitamisega sai lahendatud koguni kaks probleemi korraga: leevendati ruumikitsikust (lisapalatid ehitati osakonnale kõrvalosakonna arstide tubade arvelt) ning lõpuks on infektsiooniturvalised palatid olemas kõige haavatavamatele patsientidele.

Kokku läks ümberehitus maksma umbes 150 000 eurot. Hind on tingitud autonoomsest, infektsioonivabast ventilatsioonisüsteemist. Uutesse palatitesse ehitati ka väljakutsesüsteem ning uuendamisele läks õendusväljakutsesüsteem terves osakonnas.
Ning lõpuks on lastele rõõmuks on isolatsioonipalatites olemas puutetundliku ekraaniga (loe: lauaplaadiga) interaktiivsed lauad (pildil).

„Täname lastehaigla ja toetusfondi nimel igat annetajat,“ ütleb Inna Kramer.