Uudised!

Lastehaigla tähistab enneaegse sünni päeva

15.11.201817. novembril tähistatakse maailmas enneaegse sünni päeva, toetamaks liiga vara ja liiga väikesena sündinud beebisid ja nende peresid ning lastearste, kes enneagsete ravimisel abiks on. Üks kokkuleppeline viis nende inimeste tunnustamiseks on valgustada lillavärviliste tuledega oma hoone fassaad.

Et sel aastal langeb enneaegse sünni päev laupäevale, sirab lastehaigla peahoone ja imikute maja fuksialillades toonides juba reede, 16. novembri hommikust kuni 17. novembri hilisõhtuni.

Tallinna Lastehaigla on võtnud fassaadi valgustamise tavaks 2015. aastast.

Hematoloogia-onkoloogia osakond saab ravi toetava mängutoa

05.11.2018

Foto: Andres Raudjalg

5. novembril avati Tallinna Lastehaiglas vähihaigetele lastele mõeldud mängutuba, mis valmis tänu Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu ja Kalevi kommivabriku heategevuskampaaniale (galerii siin).

Mesikäpa kampaania käigus koguti heade inimeste abil vähihaigete laste toetuseks 25 511 eurot, millega ehitati ja sisustati kaks mängutuba: üks Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogiaosakonnas ja teine Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogiaosakonnas.

Vastvalminud mängutoa avamisel osalesid Vähihaigete Laste Vanemate Liidu esindajad koos Märt Avandiga, Tallinna Lastehaigla hematoloogid-onkoloogid ning pisikesed patsiendid oma vanematega.

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juhatuse liige Märt Avandi ütles: “Ükski laps ei taha haiglas olla. Mängutubade idee on kantud soovist, et lapsed saaksid end ravil olles veidi rõõmsamalt tunda. Mäng on väikese inimese töö, seega tundus ainuõige otsus rajada meie haiglatesse hästi läbimõeldud, aktiivset tegevust pakkuvad ja värvilised mänguruumid, millest lapsed seni puudust tundsid,” rääkis Avandi.

Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonna juhataja dr Kadri Saks selgitas, et seni on osakonna mängutuba olnud ühendatud päevaravi palatiga ehk eraldi mänguala lastele polnudki. “Pahaloomuliste haigustega lapsed vajavad sageli haiglaravi. Mõnikord lühemalt, mõnikord pikemalt, kuid haiglas viibimine on alati seotud ebameeldivate protseduuride, ravi ja uuringutega. Kõige selle ebameeldiva juures on boonuseks vahva mängumaa, mis asendab meie patsientidele kodude mängutube ja -väljakuid. Tänu remondile ja abikäele on meil nüüd üksnes mängimiseks mõeldud ala, mõeldud ravi ja haiguse unustamiseks.”

Mängutoa sisekujunduse tegid heategevuslikus korras agentuur Kontuur Leo Burnett ja sisearhitekt Tarmo Piirmets. Mesikäpa mängutuba valmis heategevuskampaania “Ole kah käpp” raames, mille käigus annetas Kalevi kommivabrik Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule 25 511 eurot.
MTÜ Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit (EVLVL) on 1992. aastal loodud organisatsioon, mille eesmärgiks on aidata vähihaige lapse vanemaid. Liidu moodustavad inimesed, kellel on sarnane kogemus, kes teavad, millest nad räägivad ja kellel on soov aidata. Kalevi kommivabrik on Orkla kontserni kuuluv Eesti vanim ja suurim maiustustetootja.