Uudised!

4. klassi tüdruk Laura kirjutas lastehaiglale liigutava kirja

17.09.2018

17. septembri hommikul tõi postiljon haiglasse tähtsa saadetise Kose valla Harmi küla 4. klassi tüdrukult Lauralt. Laps oli kujundanud tänukaardi, kirjutanud sellele lühikese sõnumi ning maalinud ümbrikule püüdliku käekirjaga Tallinna Lastehaigla korrektse aadressi.

"Laste kirjad ja joonistused meeldivad lastearstidele alati," ütleb Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts, "oma siiruse ja ehedusega liigutavad need südamepõhjani ja teevad ilusaks teinekord raske päeva. Aitäh, armas Laura, toreda kaardi eest!
Olgu sul ees tore kooliaasta, õpi hästi, ole rõõmus ja terve!"

 

Lülisamba ja rindkere deformatsioonide kirurgiline ravi Tallinna Lastehaiglas jätkub!

05.09.2018

Tallinna Lastehaigla traumatoloogia-ortopeediaosakond jätkab skolioosihaigete ning rindkere deformatsioonidega laste ja noorukite konservatiivset ja kirurgilist ravi.

Skolioosi konservatiivne ravi ja jälgimine jätkub SOSORT (International Society on Scoliosis Orthopaedic and Rehabilitation Treatment) juhendi järgi. Korraldame skolioosilastele laagreid ja teabepäevi.

Nimetatud deformatsioonide kirurgiline ravi eeldab väga head narkoosi-, operatsioonijärgset intensiiv- ja taastusravi baasi. Arvestadades pikaaegset kogemust, on Tallinna Lastehaiglas see kompetents olemas.

Keerulisi haigusjuhte konsulteerime ja ravime Soome kolleegide abiga. Meeskonda on haaratud Helsingi Ülikooli Laste Kliiniku ortopeedid, kes on spetsialiseerunud lülisambakirurgiale.