Uudised

Jõuluhommikul said tunnustuse Tallinna Lastehaigla parimad arstid ja õed

23.12.2021

Marina Koroljova, õendusjuht, Katrin Luts, juhatuse esimees, Teele Meren, parim noorarst, Liina Harjus-Soostar, parim noorõde, Tiit Kõuhkna, metseen, Silvi Plado, parim arst, Ülle Gents, parim õde, Merike Martinson, nõukogu esimees


23. detsembril kuulutatati üheksateistkümnendat aastat välja haigla parim arst, noorarst, õde ja noorõde, kes said Tiit Kõuhkna preemia.

Parima arsti preemia vääriliseks tunnistati allergoloog Silvi Plado, kelle puhul tõsteti esile häid ravitulemusi, uute uuringu- ja ravimeetodite juurutamist ning harvikdiagnoosideni jõudmist. Parima noorarsti preemia laureaat Teele Meren on kolleegide hinnangul oma 30 eluaasta, andekuse ja haarde juures teinud tööd 40 eest, parima õe tiitli saanud traumatoloogia-ortopeediaosakonna õendusjuht Ülle Gents on nii universaalne, et suudab täita nii administratiivseid kui praktilisi ülesasandeid kaugelt üle oma eriala piiride. Ägedate infektsioonide osakonna tubli noorõde Liina Harjus-Soostar sai tunnustuse pühendumuse ja pingetaluvuse eest, ta on ka lastehaigla elustamiskoolituse meeskonna liige.
Kandidaate võisid haigla osakondade ja üksuste juhid esitada 17. detsembrini, laureaadid sõelus välja preemiakomisjon.
Kaalukausil oli kandidaatide erialane tegevus, motivatsioon, teadustöö ja kollegiaalsus.

Eraettevõtja ning Tallinna Lastehaigla Toetusfondi ühe asutajaliikme Tiit Kõuhkna isiklik panus on hoidnud preemiafondi üleval alates 2003. aastast, iga aastaga on ta hea tahte avaldusena auhinnasummasid suurendanud. Tänavune preemiafond oli 8000 eurot, 21%lise tulumaksu maksis selle eest riigile Tallinna Lastehaigla Toetusfond.

Vt lähemalt siit