Uudised

Tallinna Lastehaigla korraldab täna 5. minimaratoni Ponseti-lastele

03.06.2021


Neljapäeval, 3. Juunil kell 16.00 on Tallinna Lastehaiglasse oodatud kõik lapsed, keda on ravitud Ponseti meetodil. Võistlus toimub vanusegrupiti ning koguneda tuleb haigla siseõuele. Registreerimine kohapeal.


„Kõige pisemad osavõtjad läbivad kas lühema distantsi või lõpetavad pikema 300-meetrise distantsi vanemate süles või vankris,“ ütleb traumatoloogia-ortopeedia osakonna juhataja dr Jana Kritt. „Starti on oodatud ka Ponseti-laste õed, vennad ja sõbrad ning igale võistlejale on ette nähtud auhind.“
Maratoni on lubanud väisata lõvi Leo Politsei- ja Piirivalveametist.
Jooksu korraldamisega peetakse meeles Hispaania päritolu arsti Ignacio Ponsetit, kes töötas 50. aastatel välja omanimelise kipsimistehnika/ravimeetodi komppöia korrigeerimiseks, mis säästab last varajases imikueas tehtavatest operatsioonidest.
 

Rahvusvaheline lastekaitsepäev peeti Tallinna Lastehaiglas lapsesõbralike töötajate autasustamise, Teofrastuse, õhupallide ja rahvatantsuga

01.06.2021Talllinna Lastehaigla tähistas rahvusvahelist lastekaitsepäeva lapsesõbralikuma töötaja laureaate välja kuulutades, töötajatele pidas kõne nukufilmi „Teofrastus“ režissöör ja stsenarist Sergei Kibus ning haiglas olevaid patsiente ootas õhupalliüllatus.
Kell 17 pärastlõunal said lapsed jälgida palatiaknast TTÜ rahvatantsuansambli Kuljus etteastet haiglaõuel, mis tänavuse koroonasulu lõppemise puhul eriliselt helge ja energiline oli.

Lapsesõbraliku töötaja preemiale pandi alus 2004. aastal, väärtustamaks neid haiglatöötajaid, keda tunnustavad nii kolleegid,  lapsevanemad kui lapsed ise. Selleaastased laureaadid olid füsioterapeut Anna Dudkina, endokrinoloogiaõde Svetlana Podsiadlo ja klienditeenindaja Irene Vilibert.
Toreda punkti pani lastekaitsepäevaaktusele rahvusvaheliselt mitmeid auhindu võitnud kogupere nukufilm kass Teofrastusest ja hoolimisest.