Uudised

Tiit Kõuhkna tänas maailma helgeima ameti esindajaid

23.12.2022

Tiit Kõuhkna andis Tallinna Lastehaigla jõuluhommikul (23. dets) juba 20ndat korda üle endanimelise preemia neljas kategoorias.

2022. aasta preemiate laureaadid on

Parim arst: dr Kadri Saks, hematoloogia-onkoloogia osakonna juhataja

Parim noorarst: Tiia Prits, erakorralise meditsiini ja ägedate infektsioonide osakonna lastearst

Parim õde: Triin Vard, kardioloogiateenistuse vastutav õde

Parim noorõde: Elise Kukk, allergoloogiteenistuse õde

Tiit Kõuhkna on Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu liige ja on 20 aastat isiklikest vahenditest rahastanud aasta parimate preemiafondi. Preemiate ühekordne kogusumma on aastatega kasvanud 10 000 euroni.

Tiit Kõuhkna tunnustas kogu lastehaigla peret: „See amet, mida te peate, on kõige helgem amet maailmas!“ Ta lisas, et tema ema oli haigla töötaja, tema õde on aastakümneid töötanud arstina, õetütar on arst jne. Mustamäe haigla rajati 43 aastat tagasi sügaval nõukogude ajal, mil heategevus oli keelatud. Jaanuaris tähistab Tallinna Lastehaigla Toetusfond enda 30ndat aastapäeva ja selle preemia mõte tekkis kollektiivselt.

„Mul oli 20 aastat tagasi suvel juubel ning päris paljud kingid anti mulle üle ümbrikuga – siis sündiski mõte suunata see raha lastehaigla tublimate töötajate tunnustamiseks. Esialgu oli neid preemiaid kolm, hiljem lisandus neljas,“ meenutas Kõuhkna fondi algust. Metseen valgustas ka võimalikke tulevikuplaane: „Helistasin pojale ja kutsusisin teda ka kaasa, kuna soovin, et see traditsioon kestaks ja pojad sellega tulevikus jätkaksid.“

Lastehaigla juhatuse esimees, dr Katrin Luts tänas kogu lastehaigla pere nimel metseeni „kaheosalise“ kingitusega, mis mõlemad on seotud ka lastehaiglaga. Hingelise poole eest kandsid hoolt Tallinna Huvikeskus Kullo lauluansambel Sinilill laululapsed (sh kahe lastehaigla töötaja lapsed) õpetaja Elve Ermi juhendamisel. Kingituse käegakatsutavaks pooleks dr Silvia Nittimi tikitud Muhu mustritega vaip.

Parimatele andsid preemiad üle metseen Tiit Kõuhkna, lastehaigla nõukogu esimees dr Merike Martinson, lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts ja õendusjuht Marina Koroljova.

Piduliku koosviibimise lõpetas kaunis kontsert, kus astusid üles prof Andres Uibo klaveril, Mari-Liis Uibo viiulil, Andreas Lend tšellol ning väike Emilia Elisabet esines meeleoluka jõululauluga.

 

 

 

Tallinn tänas ja tunnustas aasta tervishoiutöötajaid

06.12.2022

Esmaspäeval, 5. detsembril tänasid ja tunnustasid Tallinna linnavalitsus ning sotsiaal- ja tervishoiuamet raekojas 2022. aasta silmapaistvamaid tervishoiutöötajaid. Lastehaiglast pälvisid tunnustuse kirurg Karmo Tali ja kesklinna lastepolikliiniku õendusjuht Ülle Pukk.

Tunnustatud tervishoiutöötajad 2022_koos abilinnapea ning sotsiaal- ja tervishoiu ameti juhatajaga. foto: Aleksandr GuzhovTervishoiutöötaid tervitas ja tänas abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul on ka lõppev aasta olnud meditsiinitöötajaile keeruline. „Ilmselt lootsime veel aasta alguses, et üheskoos suudame koroonakriisi seljatada, liikuda tagasi normaalsuse poole ja hakata tegelema tagajärgedega, mida pandeemia on tervishoiusüsteemile põhjustanud. Kuid ees seisid uued väljakutsed, mida keegi ei osanud oodata ja millega jälle tuli rinda pista esimest korda. Seda olukorras, kus tervishoiutöötajaid napib ja koroonagi ei ole kusagile kadunud,“ ütles Beškina. „Tahan teid kõiki tänada selle uskumatult suure ja pingelise töö eest, mida te iga päev teete. Sellel tööl ei ole hinda ja tasumäära. Jääb vaid linnaelanike tänu ja sügav lugupidamine meedikute ees. Ja kuigi jõuluaeg on tervishoiutöötajate jaoks pingeline tööperiood, soovin siiski, et teil oleks pühadel aega ka oma lähedaste jaoks.“

Tunnustamiseks esitati 17 tervishoiutöötajat, teiste hulgas lastehaigla kirurg Karmo Tali ja kesklinna lastepolikliiniku õendusjuht Ülle Pukk. 

Think Pink Europe ja MTÜ Elu Nimel poolt anti vastuvõtul Tallinna linnale üle Pink City tiitel. Pink City tiitlit annavad Think Pink Europe ja liikmesriikide allorganisatsioonid linnadele, kes on neid toetanud rinnavähi teadlikkuse kuu kampaanias ja Roosa Lindi Jooksu (RACE For The Cure Tallinn) terviseüritusel.