Uudised!

Lapssõjapõgenikud on jõudnud Tallinna Lastehaiglasse

15.03.2022

Alates 28. veebruarist on 18. märtsi seisuga Tallinna Lastehaiglasse jõudnud sadakond Ukraina sõjapõgenikust last, kellest 30 on vajanud haiglaravi.

Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees dr Katrin Luts ütleb, et vaid üksikute Ukraina laste pöördumise põhjus on traumad, suuremalt jaolt on selleks aga ägedad respiratoorsed viirused või seedetrakti haigused. Sageli tullakse haiglasse otse Eestisse saabunud bussilt – patsiente on igas vanuses, alates vastsündinuealistest teismelisteni.


Lastehaigla esimene sõjapõgenikust laps-patsient oli teismeline tüdruk, kes varasemast vigastusest hoolimata oli läbinud jalgsi pika tee piirini, seljakott seljas. See laps ei suutnud Eestisse saabudes käia.
Ravil on olnud ka leukeemiaga laps, kelle esmane ravi küll kodumaal lõpule viidi, kuid kes põgenemisel uuesti ägedalt haigestus.
Väga tõsiseks mureks peab dr Luts ränkadest läbielamistest emotsionaalse trauma saanud lapsi ning nende emasid, keda on sõja alguspäevadega võrreldes aina rohkem. Psühholoogilise abi osutamine neile on kõige suurem väljakutse.
„Oleme valmis ravima kõiki sõjapõgenikest lapsi ning ühtlasi valmis tegema teisest tervisekontrolli noortele täiskasvanutele ja lastele,“ ütleb Katrin Luts. (Foto on võetud Internetist).