Uudised

Lastehaiglat asus juhtima dr Konstantin Rebrov

18.04.2023

17. aprillil alustas Tallinna Lastehaigla juhatuse esimehena tööd dr Konstantin Rebrov.

„Minu senine kokkupuude pediaatriaga ja konkreetselt Tallinna Lastehaiglaga on väga põgus ja jääb üheksakümnendate lõppu, mistõttu esimese asjana viin ma ennast kurssi selles valdkonnas toimunud arengutega“, ütles dr Rebrov kliinilises juhtkonnas enda tutvustuseks. Ta lisas: „Minu aastakümnetepikkune töökogemus meditsiinivaldkonnas on kahtlemata teistsugune, mille lisamisega saan ma panustada Lastehaigla edasisse arengusse.“

Rebrov omandab magistrikraadi tervishoiu korralduses Inglismaal, Cumbria ülikoolis kaugõppes, selle aasta juunis lõpetab Eesti Diplomaatide kooli Tallinnas. Ta lõpetas 1995. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning läbis 2000. aastaks Tartu Ülikooli arstiteaduskonna uroloogia ja üldkirurgia residentuuri (aga arsti eriala õppekorralduse muudatuste tõttu omab ainult kehtivat üldarsti litsentsi). Samuti on Rebrov töötanud kiirabis.

Rebrovil on ligi 20aastane juhtimiskogemus: viimati töötas ta Chemi-Pharm äriarenduse juhina, enne seda töötas ta erinevatel juhtivatel ametikohtadel ravimitootmisettevõtte MSD Baltimaade, Kesk-Euroopa, Ameerika ja Aafrika üksustes. Rebrov kavandas enda tagasipöördumist ravimeditsiini juba paar aastat tagasi, millesse tegi omad korrektiivid COVID-pandeemia.

„Näen esimeste suuremate väljakutsetena arstide ja õdede toomist just lastehaiglasse, lastehaigla muutmist nähtavamaks ja kuidas muuta töökorraldust ja -tingimusi selliselt, et see vastaks paremini kaasaegsete noorte ootustele“ kordas Rebrov ka töötajatele enda nägemust, mille ta kandideerimisel esitas haigla nõukogule.

Haigla personali ees astus dr Rebrov esmakordselt üles valve korralisel üleandmisel.